Krajenka w budowie. Trwają remonty dróg

19.05.2017|Autor: Michalina Pieczyńska

Choć najbardziej rzucających się w oczy remontem na terenie gminy Krajenka jest inwestycja urzędu marszałkowskiego, czyli przebudowa drogi wojewódzkiej nr 188, to także gmina realizuje swoje inwestycje. Śmiało można zatem powiedzieć: „Krajenka w budowie”.

Przebudowywana jest droga o długości 3 km w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich między dwiema miejscowościami: Tarnówczynem i Pogórzem. Poprzetargowy koszt realizacji to 1 535 000 zł, z czego 63 procent stanowić będzie dofinansowanie zewnętrzne, czyli ponad milion zł to są środki unijne, które zasilą kasę gminną tak, żebyśmy mogli robić kolejne inwestycje – zapewnia Stefan Kitela, burmistrz Krajenki.

Również w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich są przebudowywane ul. Okrężna i Działkowa w Krajence oraz ulica Górna w Skórce. Obydwie te inwestycje zostały wysoko ocenione na etapie wnioskowania o dofinansowanie. Ważnym kryterium branym po uwagę podczas oceniania wniosków było między innymi położenie danej drogi, czyli łączenie ze sobą bądź ważnych punktów, jak np. droga wojewódzka i przedszkole w przypadku Skórki.

Przeczytaj więcej o: burmistrz krajenki, drogi krajenka, krajenka inwestycje, Krajenka w budowie. Trwają remonty dróg, remonty krajenka, stefan kitela

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • eM

    Proszę aby pani redaktor sprawdziła, czy to co napisała – “Obydwie te inwestycje ostały wysoko ocenione…” – jest tym co miała na myśli.

  • Mama

    Końca nie widac! !! Ile można się gramolic ??

  • Kochający

    Budowa mostu pół roku!!!!!! Wstyd! !!