Porzucek będzie musiał zawalczyć o prezydenturę?

18.05.2017|Autor: Redakcja

Prawo i Sprawiedliwość wycofuje się ze wstecznej dwukadencyjności w samorządach. Ta zmiana stanowiska powoduje, że prezydent Piotr Głowski, będzie mógł się ubiegać o reelekcję. Tymczasem kandydatem PiS na prezydenta Piły będzie sam Marcin Porzucek, albo inny członek Prawa i Sprawiedliwości z doświadczeniem parlamentarnym.

Wcześniej nie było pewne, czy PiS w ogóle wystawi swojego kandydata w tych wyborach.

– Mój wywiad, moje wypowiedzi, że nie wykluczam poparcia jednego z kandydatów, no ale nie wykluczyłem też poparcia dla pana prezydenta, co jest abstrakcyjne rzecz jasna. Natomiast myślę, że PiS o ile nie będzie innych zmian w ordynacji, będzie to kandydat prawdopodobnie z doświadczeniem parlamentarnym – mówi Marcin Porzucek, poseł na Sejm, koordynator wyborczy PiS w okręgu pilskim.

To może być, albo Marcin Porzucek, albo Janusz Kubiak – radny powiatu i były senator, lub też Marta Kubiak, która która wkrótce otrzyma mandat posła. Niewykluczone, że PiS wystawi wspólnego kandydata z Polską Razem, a wówczas szanse ma poseł Grzegorz Piechowiak.

To właśnie zapowiadane veto Jarosława Gowina, wicepremiera i lidera Polski Razem w sprawie tak zwanej wstecznej dwukadencyjności spowodowało wycofanie PiS z tych planów. Ponadto tej zmianie nie był przychylny ani Trybunał Konstytucyjny, ani Prezydent RP.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie odstępuje jednak od pomysłu zasady obwiązywania dwóch kadencji dla wójtów, burmistrzów i prezydentów, ale te zmiany mogą obwiązywać od kolejnych wyborów.
Nie będzie też przyspieszonych wyborów samorządowych. Zgodnie więc z kalendarzem wyborczym odbędą się one jesienią 2018 roku.

Przeczytaj więcej o: Marcin Porzucek, pis piła, Porzucek będzie musiał zawalczyć o prezydenturę, prawo i sprawiedliwość piła, prezydent Piły, wybory piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • pisior

  oj za cienki na prezydenta – nic nie załatwił dla Piły i regionu – szef komisji od dróg, a drogowo jesteśmy zaściankiem – w regionie gorzej niż kiedyś na ścianie wschodniej

  • Pilanka

   Błagam… co ten człowiek zrobił dla Piły? Mimo tego, że wciąż podkreśla, że jest stąd w przeciwienstwie do Łapińskiego…

   Do roboty a nie się tylko pokazywać i atakować wszystkich dookoła.

 • Janusz cebulak

  Skandalem dla regionu pilskiego jest w ogóle branie takich ludzi pod uwagę na kandydatury, co by niw mówić o Głowskim jego poziom merytoryki, ogłady jest na poziomie dużo dużo dużo wiekszym niż tych wybrańców narodu z pisuaru, słuchając porzucka na myśl przychodzi mi starosłowiańskie przyslowie krowa co dużo ryczy mało mleka daje albo sra wyżej niż d..e ma, to najtrafniej określa tego osobnika i jemu podobnych, raz na killa lat w demokracji trafiają się takie kwiatki ale na szczęście szybko przeminą w życiu politycznym czy społecznym, niestety na ich korzyść poki co działa internet skąd ludzie niedouczeni czerpią “wiedzę” i potem mamy ruchy antyszczepionkowe albo posłów takich jakich mamy

  • Makar-On

   Oj nie przeminą, bo ambicje mają nadmuchane do granic możliwości (niestety odwrotnie proporcjonalne do ich zapału do ciężkiej pracy dla społeczeństwa). A że tego nie widzą, to będą nas męczyć w lokalnych telewizjach, portalach informacyjnych czy społecznościowych przekonując, że tylko oni zmienią świat, ale tylko wtedy gdy zostaną wybrani i…. nie wcześniej

  • Ania

   Za to inwektywy Cebulaka wskazują na wysoki poziom ogłady. Porzucka wybierają od dawna i jakoś nie przeminął, raczej powiększa elektorat. Ale bardziej nadaje się na posła niż prezydenta. Tu stawiam na starostę Komarowskiego.

   • gyhx

    Wybierają od dawna bo do niczego innego po licencjacie z politologii się nie nadaje, w normalnym kraju byłby woźnym w szkole lub przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej, że się do niczego nie nadaje to zapisał się do partii gdzie go klepią po plecach. A jakie atuty ma starosta na bycie prezydentem? Głowski ma realne osiągnięcia, a Komarowski oprócz zdjęć, lansu i wybierania bezpiecznych opcji “gdzie wiatr” zawieje nie prezentuje sobą nic ani nic nie zrobił. Podejrzewam, że gdyby geje chcieliby zrobić marsz i dawałoby to mu punkty w sondażu to też by się z nimi zbratał. Dodatkowo starosta nie wie czy być niezależnym czy bardziej prawicowy czy centrum czy bóg wiec kim jeszcze aby było wygodniej. Co do Porzucka z Kielc to szkoda słów.

    • gyhx

     Jeszcze chciałbym dopytać, co zrobiło starostwo realnego od ostatnich wyborów? Oprócz festynów, biegów ulicznych czy łaskawie otwarcia parkingu w weekend dla uczestników tych festynów, pytam bo nie widzę działalności starostwa, chyba że ich rola to wydawanie prawa jazdy, brylowanie w mediach i przeszkadzanie gminie Piła. Teraz widzę, że odłączenie miasta ze struktur powiatu to był krok w dobrą stronę niestety w złym momencie przedstawiony, trzeba to było zrobić o wiele wcześniej

     • ????

      Mogli odłączyć już w 2010 roku czemu nie chcieli?

    • Znawca

     I to chyba w trybie zaocznym? Robione na prędzce aby nie było wstydu na listach wyborczych…

    • sąsiad Piotrusia z Chrustowa

     A ten Głowski to skąd? Z Bielska Białej czy innego Białegostoku? Bo chyba w Pile się nie urodził i co gorsze w Pile nie mieszka. A jak nazywa się ten kolega Głowskiego z urzędu marszałkowskiego? Leszek Wojtasiak? On matury nawet nie ma, a jaką karierę w PO zrobił.

     • pilanin

      Rolnik z Ługów Ujskich się obudził? hahahahaha.

     • Krakus

      Odezwał się kolejny “pilanin” przywieziony w spodniach jakiegoś wieśniaka przesiedlonego po wojnie z zabitej dechami wiochy gdzieś na kresach wschodnich. Zapewne po podstawówce albo zawodówce, dumny że mieszka w Wielkiej Pile i dumnie noszący koszulkę żołnierzy wyklętych. Ehh Co to jest, że tak wiele debili podkreśla, że pochodzi albo nie pochodzi z Piły. Co to jakieś lokalne rody postały, których członkowie moga rządzić. Jakie to ma znaczenie skoro Piła to raptem 70lat historii z czego polowa to nieciekawa historia PRL? Maluczcy ludzie !

 • fan

  Oczywiście kandydaturę Pana Marcina Porzucka należy potraktować z przymrużeniem oka.

 • ZAZNACZAM TO ŻART!!!!

  ZAZNACZAM TO ŻART!!!!

  Jak PO wygra wybory w pile???

  http://demotywatory.pl/4769863/Cudowny-pomysl-Grzegorza

 • ZAZNACZAM TO ŻART!!!!

  ZAZNACZAM TO ŻART!!!!

  Jak PO wygra wybory w pile???
  http://img2.dmty.pl//uploads/201705/1494862996_yvlt0l_600.jpg

 • witcher

  chcecie pomniki Kaczyńskich na każdym placu,głosujcie na Porzucka !

  • witcher

   Nie chcecie meczetu na każdym rogu głosujcie ja Porzucka

   • witcher

    schowaj się za to pod sutannę,razem z bachorami,tam wam będzie,,bezpiecznie”

    • cała prawda o waldusiu

     A wiesz walduś, że największy odsetek pedofilów jest pośród pederastów, których tak bronisz. Może ty po prostu obawiasz się konkurencji, albo zazdrościsz.

     • witcher

      czyli w twoim towarzystwie,cioto