Globalna firma Flex właścicielem działki w strefie

10.04.2017   Autor: Artur Maras
---

Globalna firma Flex wchodzi do Piły. Dzisiaj w Urzędzie Miasta podpisany został akt notarialny zakupu działki przy ul. Walki Młodych. Firma Flex Solutions Poland jest jednym z liderów w sektorze produkcji urządzeń elektronicznych dla branży komputerowej, przemysłowej, motoryzacyjnej oraz medycznej.

Pod koniec marca firma Flex Solutions Poland złożyła ofertę zakupu gruntu położonego przy ul. Walki Młodych, oferując w postępowaniu przetargowym za działkę o powierzchni niemal 7,5 prawie 3 mln złotych. Nieruchomość wchodzi w skład Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Negocjacje urzędu miasta trwały ponad dwa lata. Globalny potentat ma na niej wybudować na początek jedną halę produkcyjną. Choć w styczniu Ministerstwo Finansów w swoim komunikacie zapowiadało, że firma chce zatrudnić docelowo nawet 3 i pół tys. osób to na początek mówi się 100 miejscach pracy.

Przeważające znaczenie dla wyboru Piły miał mieć próbny nabór kandydatów dla pracodawcy. W październiku ubiegłego roku Urząd Miasta wraz z Inwest-Parkiem ogłosili, że poszukują wykwalifikowanych specjalistów dla międzynarodowej korporacji. Niestety ze względu na tajemnicę negocjacji, nie można było podać o jaką firmę chodzi. Dzięki tej rekrutacji do pracy, tajemniczemu inwestorowi udało się pozyskać ponad 80 osób zainteresowanych podjęciem dla nich pracy, co ostatecznie przekonało firmę Flex do zainwestowania w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group