4 mln na budowę hali sportowej

01.04.2017   Autor: Artur Maras
---

Powiat Pilski otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego prawie 4 mln złotych dofinansowania na budowę sali gimnastycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile. Na minionej sesji radni zajęli się m.in. stanem bezpieczeństwa w powiecie.

- Ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego, przyznano nam wstępnie dofinansowanie w kwocie blisko 4 mln złotych, dokładnie 3 999 722 zł. Na budowę sali gimnastycznej wraz z zagospodarowaniem terenu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Pile. - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski

Zadanie to ma być zrealizowane w ciągu dwóch lat. Podczas minionej sesji radni zajęli się także uchwałą w sprawie dostosowania szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego a także stanem bezpieczeństwa w powiecie. Na początku sesji radni minutą ciszy uczcili pamięc zmarłego pod koniec stycznia Mariana Barełkowskiego, który był dyrektorem Wydziału Oświaty oraz zmarłej w marcu, wieloletniej dyrektor Wydziału Nieruchomości, Danuty Zasady. Starosta wręczył także podziękowania dla osób, które zostały w tym roku nagrodzone HITEM 2016.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group