Jerzy Buzek w Pile

18.03.2017   Autor: Artur Maras
---

Jerzy Buzek europoseł oraz były premier odwiedził Piłę. Podczas spotkania z dziennikarzami mowa była o konieczności zacieśniania współpracy z Unią Europejską, w tym konieczności zawiązania szerokiej koalicja z krajami sąsiadującymi z Polską na północy i na południu, aby doganiać kraje tzw. starej Unii. Europoseł spotkał się także ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile oraz odwiedził zakłady Philipsa.

- Moim zdaniem najważniejszym problemem dla nas Polaków, dzisiaj w UE jest przeciwdziałanie Unii dwóch prędkości albo Unii wielu prędkości. Powinniśmy temu przeciwdziałać wspólnie. Chcielibyśmy przecież być krajem, który ma pewność, że jest w jądrze Europy - mówi Jerzy Buzek.

Negatywny scenariusz dla Polski zakłada Unię z podziałem na zacieśniające współprace i szybko rozwijające się kraje w strefie Euro oraz pozostałe, w tym Polskę, która zostałaby na peryferiach Europy. Tylko wspólne działanie i porozumienie, a przede wszystkim zacieśnianie współpracy z Unią, mogłoby zdaniem byłego premiera temu zapobiec. Jerzy Buzek odniósł się także do samj Piły chwaląc ją za rozwój, jaki dokonał się w mieście od jego ostatniej wizyty.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group