Imprezowy weekend: co gdzie i kiedy?

17.03.2017   Autor: Redakcja
---

Koncerty i kabaret, a przede wszystkim trzy ciekawe wystawy. Moc imprez rozrywkowych i kulturalnych w regionie.

PIĄTEK
Piła - Muzeum Staszica w Pile
- godz. 18.00 – otwarcie wystawy MICHALINY HENDRYS „SNY LUCIDY”

Piła - Biuro Wystaw Artystycznych godz. 19.00 zaprasza na otwarcie wystawy z okazji 1050-lecia Chrztu Polski, pod nazwą „Projekt 966”. To wystawa współczesnej Sztuki Polskiej, która próbuje ująć najważniejsze wydarzenie w dziejach Polski, jakim było przyjęcie chrześcijaństwa przez Mieszka I. Głównym celem „Projektu 966” jest upamiętnienie i celebracja rocznicy Chrztu Polski, która jest jednocześnie jubileuszem polskiej państwowości.

Piła - Sala Miejska, ul. Dąbrowskiego 8 godz. 18.00 – Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej. Program "Tuwim liryczny… i nie tylko" to spotkanie z poezją Juliana Tuwima. Wiersze Mistrza zabrzmią w interpretacji dwóch wspaniałych aktorów: Piotra Machalicy i Piotra Borowskiego. W programie znalazły się utwory wybrane przez samych aktorów, którzy zabiorą publiczność w świat poezji jednego z najważniejszych twórców dwudziestolecia międzywojennego. 

SOBOTA
Piła - Klub Muzyczny Barka
godz. 20.00 - "Po prostu Stand-up" to grupa złożona z trzech doświadczonych komików: Patryka Czebańczuka, Tomka Kołeckiego i Pawła Chałupki. Są to trzej ziomkowie, którzy poznali się dzięki scenie i wspólnej pasji - Stand-up Comedy.

NIEDZIELA
Wałcz - Wałeckie Centrum Kultury
godz. 16.00 – KABARET MŁODYCH PANÓW

Piła - w Klubie Muzycznym Barka o godz. 19.00 - koncert zespołu "Nocny Kochanek". Kapela podchodzi z ogromnym dystansem do muzyki i tekstów. Łamie stereotypy na temat wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. W ich piosenkach słychać wyraźnie inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, a nawet można powiedzieć groteskowego klimatu.

Piła - Klub Rockopolis - Węże z Poligonu, czyli piosenka żeglarska i folk irlandzki na żywo i za darmo. Węże z poligonu to pilski zespół, o którym kiedyś ktoś powiedział, że "grają tak, że żal byłoby nie posłuchać. W natłoku walących w nas dźwięków, dźwięków naszego życia i pracy - muzyka grana przez WĘŻE.. pozwala na "sporą dawkę relaksu dla ucha i duszy" "muzyka serca i ducha”.

CZWARTEK
Piła - Galeria w Hotelu Gromada
godz. 18.00 - otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Tadeusza Wyrwy-Krzyżańskiego. To poeta, prozaik, krytyk literacki, grafik i malarz. Za swoją pracę twórczą otrzymał wiele nagród m.in. Nagrodę Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich im. Wilhelma Macha, za najlepszy debiut w prozie. Jest autorem 4 tomów prozy i 37 tomów poetyckich. Napisał też 9 książek dla dzieci. Jego kilka wierszy znalazło się w podręcznikach szkolnych wydawanych przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Obecnie przygotowuje tom pt. ,,Dotykanie ognia”. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group