Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet

08.03.2017   Autor: Artur Maras
---

Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet. Od samego rana mężczyźni tłumnie odwiedzali kwiaciarnie.

Pojedyncze czy bukiet? Jeden kolor a może wiele? Wybór ogromny... Od samego patrzenia zamęt w głowie...

- Nadal kwiaty cięte, pojedyncze, róże, tulipany i pewna nowość, kwiaty w pudełku, które są już tak opakowane, że nie potrzebują żadnego wazonu - tłumaczy Aneta Sarnowska, florystka.

Kwiaty przede wszystkim mają być symbolem pamięci i wyrazem docenienia płci pięknej. Ale kiedy ma je odebrać zapracowana adresatka, skoro jest kobietą pracującą, która żadnej pracy się nie boi?

Panie już dawno zaczęły wykonywać prace i zawody kojarzone raczej z mężczyznami. Płeć piękna wzięła się za budowanie, sędziowanie na boisku, czy zawodowe kierowanie...

- Tata też jeździł jako kierowca, tylko w PKS-ie i tak zostało. Gdzieś tam chyba we krwi to jest, lubię tę pracę... jeździć takim dużym autobusem. To sama przyjemność - zapewnia Małgorzata Kraska, kierowca MZK w Pile.

Kobiety, nie dość, że dowiozą to jeszcze obronią, jak policjantki.

- Praca w policji to przede wszystkim praca z ludźmi i dla ludzi. Trudno jest czasem pogodzić tą pracę z życiem osobistym, ponieważ wymaga wiele poświęcenia, dyspozycyjności, ale to, że robimy coś dobrego dla drugiego człowieka działa na nas mobilizująco - deklaruje mł. asp. Magdalena Marchwant, rzecznik pilskiej policji.

Choć praca do bezpiecznych nie należy to w pilskiej komendzie pracuje 50 pań. Na brak kobiet w swoich szeregach nie może także narzekać Straż Miejska w Pile.

- W zasadzie pełni służbę tu trzynaście pań. Nie mamy ze względu na płeć żadnej taryfy ulgowej. Wykonujemy te same zadania co nasi koledzy, a zadań jest dużo i są one różne - wymienia Weronika Majcher ze Straży Miejskiej w Pile.

Począwszy od wykroczeń drogowych, kontroli posesji czy różnych interwencji. Są też i takie panie, których pasją jest informatyka. Grafika wektorowa, bardzo dobra znajomość pakietu Adobe After Effect czy Illustrator, montowanie timelapsów, świtało wypełniające, światło kontrowe... Wydaje się trudne?

- Dla mnie nie. Od jakiegoś czasu robię zdjęcia, fotografuję i przy obróbce zdjęć nauczyłam się bardzo dużo, więc do montażu nie było mi ciężko przeskoczyć. Co prawda mam tutaj samych kolegów montażystów, ale w kobietach siła - przekonuje Magdalena Moskal, technik montażu.

I okazji do pokazywania tej siły życzymy wszystkim kobietom każdego dnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group