Imprezowy weekend. Sprawdź co, gdzie i kiedy?

17.02.2017|Autor: Redakcja

Wystawy i koncerty oraz coś dla miłośników płyt winylowych i sztuki walki. A także piosenka biesiadna i ambitny teatr. Zaplanuj weekend.

PIĄTEK
PIŁA
– Muzeum Stanisława Staszica godz. 18.00 – Wystawa tkanin Bogny Fogler. Wystawa nosi tytuł “Szukanie śladów”. Artystka poszukuje elementów piękna materii oraz możliwości tkwiących w różnych jej strukturach. Budowanie tkanin z różnorodnych materiałów, z uwzględnieniem ich wagi i ciężaru, przezroczystości oraz relacji między nimi, to całokształt elementów przestrzennych, które zawiera każda jej praca. Ekspozycję będzie można oglądać do 13 marca.

PIŁA – Biuro Wystaw Artystycznych godz. 19.00 otwarcie wystawy poplenerowej pt. „Gra z czasem” 40. Interdyscyplinarne Spotkania Twórców – CZŁOPA 2016. Prezentować swoje prace będą artyści z Piły, z Chodzieży, Poznania oraz z Gdańska.

PIŁA – Hotel Gromada od godz. 18.00 do 24.00 biesiadowanie na żywo z Gwiazdami „Śląskich Szlagierów”. Gwiazdami „Szlagierowej biesiady” będą Mariusz Kalaga oraz Krzysztof Koniarek z zespołem.

WAŁCZ – Music Club Thestylacja godz. 21.00 – koncert zespołu Blobfish. To nietuzinkowa kapela z rozbudowaną elektroniką, mocnym brzmieniem gitar, elektryzującym wokalem oraz transową sekcją rytmiczną.

SOBOTA
PIŁA
– Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza w Pile godz. 9.30 III Walentynkowe Zawody Strzeleckie o Puchar Prezydenta Miasta Piły.

PIŁA – Regionalne Centrum Kultury godz. 19.00 – koncert Janusza Radka

PIŁA – klub Rockopolis od godz. 12.00 pierwsza Giełda Płyt Winylowych w naszym regionie. Będzie to okazja do spotkania miłośników muzyki, właścicieli “czarnych krążków”, a także do kupna lub wymiany płyt winylowych. Pomysł na Giełdy Płytowe ściągnął do Piły toruński fotograf i kolekcjoner – Jacek Chmielewski, który konsekwentnie stara się promować muzykę nagraną na winylach. Do odwiedzania w sobotę klubu Rockopolis organizatorzy zapraszają nie tylko kolekcjonerów i koneserów, ale i tych, którzy dopiero chcieliby zacząć swoją przygodę z winylami.

PIŁA – Sala Gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 12 w sobotę i w niedzielę od godz. 9.30 warsztaty „Zagrajmy capoeira – 10 lat Grupy Capoeira Brasil w Polsce”. Wydarzenie to skierowane jest do dzieci, młodzieży i dorosłych biorących udział w regularnych treningach organizowanych przez Klub Capoeira Piła. Trening poprowadzą wykwalifikowani trenerzy oraz goście z Brazylii i Niemiec.

NIEDZIELA
PIŁA
– Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa godz. 15.00 koncert Teresy Werner. Wokalista zaśpiewa w Audytorium Maximum.

WTOREK
PIŁA
– Regionalne Centrum Kultury godz. 18.00 – 10. GRAND OFF – to najlepsze, niezależne, krótkie filmy świata. Podczas tego pokazu będzie można obejrzeć filmy, które zostały nagrodzone w różnych kategoriach m. in. „Timecode” za najlepszą reżyserię, a także „Riders” za najlepszą fabułę, „Budzik” za najlepszy dokument oraz „Lokatorki” jako najlepszy film polski.

WAŁCZ – Wałeckie Centrum Kultury godz. 18.30 spotkanie z Kajetanem Rajskim oraz prezentacje książki Dariusza Żurka „Znad Prosny nad Odrą, Żołnierz Wyklęty Jan Żurek pseudonim Groźny”.

ŚRODA
PIŁA
– Regionalne Centrum Kultury godz. 18.00 – Teatr w kinie “Mąż i żona” w reż Jana Englerta

Przeczytaj więcej o: biesiada szlagierowa, imprezowy weekend piła, piła bwa, piła capoeira, piła imprezy, piła janusz radek, piła koncerty, piła muzeum staszica, piła pwsz, piła rockolpolis, piła teresa werner, piła wystawy

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.