Spotkanie obywatelskie w Wałczu

04.02.2017   Autor: Redakcja
---

Rafał Grupiński był jednym z gości spotkania obywatelskiego zorganizowanego przez Platformę Obywatelską w Wałczu. Podczas dyskusji z wałczanami rozmawiano głównie o kontrowersjach związanych między innymi z Trybunałem Konstytucyjnym. Spotkanie było także okazją do wysłuchania oczekiwań mieszkańców.

Jesteśmy świadkami demontażu państwa demokratycznego. I to jest chyba najgorsze bo dzieje się to jak z krojeniem tortu, Jarosław Kaczyński co chwilę wykrawa kolejny kawałek wolności obywatelskiej, zabiera ją począwszy od Trybunału Konstytucyjnego. - mówi Rafał Grupiński, poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska

Nowa ordynacja wyborcza ma zakładać dwukadencyjność prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Może ona dotknąć także Bogusławę Towalewska - burmistrz Wałcza, który swój urząd sprawuje drugą kadencje. Posłowie Platformy Obywatelskiej zapewniają, że będą walczyć o niezależność samorządów. Kolejnym zarzutem partii opozycyjnej jest brak konsultacji z mieszkańcami projektów ustaw. Przykładów jest wiele, jednym z nich jest powiększenie Warszawy o 32 pobliskie gminy. Jeśli projekt Prawa i Sprawiedliwości zostanie przyjęty to stolica Polski będzie miała większą powierzchnię od Nowego Jorku.

Przeczytaj więcej o: walcz, Platforma Obywatelska, rafał grupiński,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group