Policja podsumowuje swoją pracę

17.01.2017   Autor: Artur Maras
---

Szybsza reakcja funkcjonariuszy, lepsza wykrywalność przestępstw, ale niestety także większa liczba wypadków i ofiar śmiertelnych na drogach. Pilska policja podsumowała rok.

- Był to rok dość dobry. Udało nam się ograniczyć ilość popełnianych przestępstw. Ilość spraw karnych wyniosła kilkaset mniej niż do roku ubiegłego, do 2015 przy tym, że zachowaliśmy wysoką wykrywalność. Czas działania policjantów został znacznie polepszony, reakcja na zdarzenie te najbardziej pilne, wyniosła poniżej 11 minut na terenie naszego powiatu - tłumaczy mł.insp. Piotr Skrzypkowiak, komendant Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W minionym roku wzrosła także liczba zatrzymań na gorącym uczynku, a na ulice wysyłano więcej patroli niż w roku 2015. Wzmożone kontrole przeprowadzała także drogówka, niestety mimo to, na terenie powiatu doszło do większej liczby wypadków. Niestety było też więcej ofiar śmiertelnych w porównaniu z rokiem 2015. Pod kołami samochodów zginęło 19 osób.

Plany na ten rok? Komendant chce odciągnąć dzielnicowych od papierkowej roboty i wyciągnąć ich zza biurka aby mieli częstszy i bezpośredni kontakt z mieszkańcami miasta. Tym planom i statystykom przysłuchiwał się Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Tomasz Trawiński, który uczestniczył w odprawie rocznej w pilskiej komendzie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group