W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

11.01.2017|Autor: Redakcja

Już 15 stycznia 2017 r. w całej Polsce oraz kilkudziesięciu miejscach na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem fundacja będzie zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz seniorów. Orkiestra zagra również w Pile.

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 15 stycznia. Podczas trwania jubileuszowego finału na wspierających akcję czekają: koncerty, nauka pierwszej pomocy, zajęcia dla dzieci oraz lokalne i regionalne atrakcje.

My mamy swoje hasło: Zbieramy datki na chore dziad(t)ki. I to jest hasło, które odpowiada temu, że zbieramy na niemowlęta i zbieramy na starsze osoby. Głęboko wierzę, że ten finał będzie w Pile też niezapomniany i niezwykły – przekonuje Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury.

Niezwykła jest także aukcja internetowa, której stawką jest zatrudnienie na jeden dzień Piotra Głowskiego. Prezydent Piły dzień swojej pracy oddaje na licytację już po raz szósty. W poprzednich latach zwycięzcami aukcji byli: Browar Czarnków, Pellas X, ABC Apartamenty, TV Asta i Studio K2. Licytować można do 16 stycznia.

Chcielibyśmy zaprosić i tych dużych i tych małych, żeby się nikt nie bał. Cena wywoławcza jak zawsze tysiąc złotych. Do tej pory podsumowaliśmy wszystkie te edycje i udało się zebrać 18 tysięcy złotych – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Wzorem lat ubiegłych w ramach 25. finału WOŚP w Pile odbędzie się bieg pod hasłem “Pobij dystans z sercem”. W niedzielę od godziny 11.00 na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Żeromskiego będzie można dorzucić metry i kilometry do wspólnego dystansu, by zwiększyć zakres pomocy dla dzieci i seniorów.

Na sportowo chcemy przeżyć ten dzień. Zapraszamy wszystkich biegaczy i miłośników nordic walkingu na nasz III bieg “Pobij dystans z sercem”. Co roku udaje nam się pobić nasz wspólnie uzyskany dystans, co roku przebiegamy coraz więcej, frekwencja też jest coraz wyższa – tłumaczy Sonia Iwicka, organizatorka III edycji biegu “Pobij dystans z sercem”.

Dla tych mieszkańców naszego regionu, którzy nie będą mogli uczestniczyć w pilskim finale WOŚP, TV ASTA przygotowuje transmisje z tego wydarzenia.

Finał będzie można zobaczyć na antenie TV ASTA na żywo już od godziny 14.55 będziemy w sztabie wielkiej orkiestry w Regionalnym Centrum Kultury i aż do momentu wysłania światełka do nieba, czyli mniej więcej do godziny 20.20 będziemy relacjonować, to co się dzieje tam na miejscu – zapewnia Paweł Różycki, dyrektor programowy TV ASTA.

Nieodłącznym elementem każdego finału WOŚP są licytacje. W tym roku TV ASTA przygotowała gratkę dla miłośników piłki nożnej. Na aukcje trafiły piłki z autografem wielokrotnego reprezentanta Polski Jakuba Wawrzyniaka. Dwie z nich można licytować na portalu Allegro, jedna natomiast zostanie przekazana na licytację w Regionalnym Centrum Kultury.

Wiele też się będzie dziać w Gimnazjum nr 5 w Pile przy ul.Bydgoskiej. Będzie m.in. turniej piłki siatkowej, koncert kolęd, czy Familiada.

W ciągu 24 lat w całej Polsce Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 720 mln złotych.

Przeczytaj więcej o: dzień pracy prezydentapiły, licytacja prezydenta piły, rck piła, wielka orkiestra piła, wośp piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.