Za nami 2016 rok

03.01.2017|Autor: Klaudia Michalska

Sukcesy, porażki, powody do radości i sprawy, o których chcielibyśmy szybko zapomnieć – taki był rok 2016 w naszym regionie. Nie zabrakło też spraw bardziej przyjemnych jak inwestycje, czy remonty. Rok miniony podsumowuje też TV ASTA.

Nowy starosta pilski. Nowy dyrektor szpitala powiatowego w Czarnkowie. Brak sekretarza w Wałczu, czy referendum w sprawie odwołania burmistrza Krajenki. Dziesiątki wypadków na krajowej 10, czy pierwsza obrona doktorska w dziejach Piły. To jedne z wielu wydarzeń w naszym regionie w 2016 roku. Były też i takie, o których głośno było w całej Polsce.

Przyznać trzeba, że 2016 rok był pełen ciekawych wydarzeń, obfitował w nie. I też takie nietypowe, które zapamięta cała Polska. Chociażby nieszczęsny grzyb na ścianie szpitala w Pile. Były wydarzenia tragiczne- gwałt brutalny przy dworcu PKP. Brutalny gwałt w Wyrzysku, gdzie starsza pani zmarła, ale były tez wydarzenia, które nas cieszyły – tłumaczy Dorota Bonzel, dziennikarka Tygodnika Pilskiego.

Między innymi udało się w Pile pobić rekord guinnessa w liczbie osób niosących flagę Polski. Dużym sukcesem okazała się także akcja Kilometry Dobra w Złotowie, gdzie zebrano na cele charytatywne 137 tys. zł. Ubiegły rok okazał się także przełomowy dla gminy Trzcianka, gdzie po ponad 10 latach i wielu sporach ruszyła sprawa budowy basenu w mieście. Także w Pile nie zabrakło ważnych dla mieszkańców inwestycji. Powstała chociażby nowa droga nad pilskie jezioro Płotki, modernizacji doczekał się wiadukt, przebudowano także ulicę Bydgoską. Rok 2016 obfitował w sukcesy także w naszej redakcji.

2016, to rok produkcji w TV ASTA. Dwie nasze produkcje: „Powstanie Wielkopolskie – Most na Noteci” oraz „Mieszko I – Chrzest Polski” uzyskały wyróżnienie i nagrody podczas konferencji PIKE. „Powstanie Wielkopolskie – Most na Noteci” dzięki tej nagrodzie w roku bieżącym pojedzie do Cannes na prezentacje filmów dokumentarnych – mówi Paweł Różycki, dyrektor programowy TV ASTA.

Pomiędzy serwisami informacyjnymi, które trzy razy w tygodniu na żywo relacjonowały wydarzenia
z regionu w ramówce 2016 roku znalazły się także nowe programy takie jak: Metamorfozy, Druga strona medalu czy Rozkład Jazdy. Ubiegły rok to także intensywna współpraca z ogólnopolskimi redakcjami, dzięki czemu produkcje TV ASTA można było zobaczyć w całym kraju.

Warto wspomnieć o współpracy z kanałem ZOOM TV. Jest to nowy kanał dla którego pewne rzeczy produkujemy w tym głównie transmisje na żywo mszy świętych, także to jest taka ciekawostka – dodaje Tomasz Janczar Dyrektor Produkcji Telewizyjnej i Filmowej

Poza tym na antenie TV ASTA przez cały sezon żużlowy można było śledzić na żywo starty Polonii Piła. Rok 2017 to przede wszystkie kolejnych 365 okazji na najświeższe informacje i najlepszą rozrywkę
z regionu.

Przeczytaj więcej o: 2016 tv asta, dokument tv asta, druga strona medalu tv asta, informacje tv asta, metamorfozy tv asta, mieszko i chrzest polski, most na notecki tv asta, pike tv asta, podsumowanie roku tv asta, powstanie wielkopolskie tv asta, programy tv asta, rozkład jazdy tv asta, sukcesy tv asta, TV ASTA, wydarzenia tv asta, zoom tv

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Widz

    “Transmisje na żywo””… Pan dyrektor…