17. Festiwal Teatralny za nami

03.12.2016   Autor: Michał Kępiński
---

Zakończył się 17. Festiwal Teatralny Teatr Pasja Rodzina. Na scenie Regionalnego Centrum Kultury wystawionych zostało dwanaście spektakli. Przez dwa tygodnie listopada Piła znów żyła teatrem.

- Myślę, że nie ma nic lepszego niż promocja miasta przez kulturę i sztukę. To jest rzecz, która jest bardzo ważna i mówi o tym, że w tym mieście odbywa się szereg interesujących rzeczy. W tym roku zobaczyliśmy dwanaście bardzo różnych spektakli, od poetyckich przez farsy, komedię, dramat no i na końcu formę musicalową bo też taka była - mówi, Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury

Festiwal już na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych Piły. Do miasta nad Gwdą w listopadzie zjechali się najlepsi aktorzy i reżyserzy, a sala Regionalnego Centrum Kultury pękała w szwach. Na deskach teatru można było zobaczyć dwanaście spektakli w tym między innymi Atrakcyjny pozna Panią, Single po Japońsku czy Pozytywni. Do Piły zjechały się tak znakomite postacie jak Magdalen Boczarska, Olga Bołądź Sylwester Maciejewski czy Joanna Brodzik. Festiwal „Teatr pasja rodzinna” znany jest w całym kraju, sami aktorzy bardzo chętnie mówią o Pile i występach na scenie Teatru Miejskiego. Aktorzy lubią wracać zarówno do pilskiej publiczności, która czeka na nich cały rok, jak i do pięknych wnętrz Teatru Miejskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group