PiS obniżył wiek emerytalny

18.11.2016|Autor: Michalina Pieczyńska

Stop 67 – między innymi pod takim hasłem Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów. Dzisiaj politycy z dumą oświadczają, że ten punkt kampanii dołączył do sztandarowego „500+” i chwalą się obniżeniem wieku emerytalnego. O czym poinformował poseł Marcin Porzucek podczas spotkania z mediami.

Poprzedni wiek emerytalny, czyli 60 lat dla kobiet, 65 dla mężczyzn. Chcemy, aby to Polacy sami decydowali, czy chcą pracować do 60, 65 lat. Jak ktoś ma siłę, ma ochotę, ma zdrowie i jest dla niego praca, może sobie pracować nawet do 70, oczywiście wyrabiając sobie większą emeryturę – mówi Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP.

Obniżenie wieku emerytalnego to oczywiście ogromne koszty dla budżetu państwa – rzędu nawet kilkunastu miliardów rocznie. Środki na ten cel Prawo i Sprawiedliwość zamierza znaleźć uszczelniając system podatkowy. Według szacunków rocznie z polskiego systemu podatkowego wypływa nawet 50 miliardów zł poprzez niepłacenie podatku VAT.

Przeczytaj więcej o: Marcin Porzucek, pis wiek emerytalny, stop 67, wiek emerytalny obnizony

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Xxx

  Jest się czym chwalić!! Brawo!! Plat-for-ma to dno polityczne!! Nie zrobili nic na korzyść obywatela, tylko pod swoje stołki. Gdyby dalej rządzili nastał by koniec na samym początku.

  • Dariusz Trzciński

   Masz 100% racji

   • hahaha

    Pewnie, niech obniżą i do 30 lat. Dostaniesz 10 złotych emerytury i radź se Pan.

    • fiffka

     A chcesz to pracuj do 60tki z hakiem, padnij i nie dożyj emerytury. Ile jest takich przypadków? Ile ludzi nie doczekało, żeby dożyć wolnej starości. Gibać na państwo, a w zamian co? No tak Ci w urzędach mogą pracować nawet do 80tki, ciekawe co na to pracownicy fizyczni. Znałam jedną kobietę, trzymała się stołka, a nie potrafiła maila wysłać, mogła iść na wcześniejszą emeryturę ustąpić miejsce młodszej po studiach, nie zrobiła tego. Wstyd Wstyd! Szefowie, kierownicy, gdzie testy kwalifikacyjne dla pracowników? Wracając do tematu popieram nowo rządzących!!!!!!!!!!!!!

 • Mati

  tylko dyskryminacja mężczyzn brawo

  • Gonzo

   Karakan przestań biadolic😊

 • piotr

  uważam że zasiłek pogrzebowy powinien wrócić do kwoty 6000 złotych przecież te pieniądze też zostaną wydane i zwiększą obrót gotówki , zarobią firmy i ludzie zostaną godniej pochowani , pamiętam jak kongres liberalno demokratyczny skończył , tak skończy po , Człowiek ma godność nie jest małpą i należy o tym pamiętać

 • Czesław Kaz Jopek

  Cała ta zmiana jest jak budowanie domu od dachu. Domu który za chwile może runąć ale dach będzie miał wspaniały. Dlatego wiek emerytalny owszem powinien być obniżony ale jednocześnie powinno się ograniczyć wszelkie niepotrzebne przywileje wielu grup zawodowych. Inaczej cała ta konstrukcja szybko się rozleci. A wówczas nie będzie na emerytury dla nikogo.

 • Czesław Kaz Jopek

  Historyczna chwila. Pierwsze takie spotkanie w Pile. Zapraszam do Narodowych Demokratów. Zapraszam również do dyskusji.

  https://www.youtube.com/watch?v=yWf1Ey_Bz1U

 • Kemor

  Co niektórzy obudza się z ręką w nocniku a potem polecą do MOPSU na zupkę bo im nie starcza. Rząd wyliczył ile straci pracownik który przejdzie na emeryturę w 2017r i kolejnych latach. Do zapoznania się w se.

 • pilanin

  Jak widać PIS konsekwentnie realizuje obietnice wyborcze. A im więcej tych obietnic spełnionych tym bardziej opozycja kwiczy, a to dlatego że oni nie zrealizowali żadnej ze swoich obietnic i w końcu obywatele pokazali im środkowy palec.

 • chloniak

  Najlepsze są te ekspertyzy które mówią że siedem lat pracy kobiety dłużej to 50% emerytury więcej, ta sama propaganda jak przy OFE. Prawda jest taka że ZUS raczej padnie i nie jest to wina PiS, to wina tych którzy od 1945 roku okradali nas i środki naszych rodziców a dziś nasze (po wojnie nie było emerytów i rencistów a środki były gromadzone i zawłaszczane przez PZPR a później przez elity III RP). Nie sposób pominąć odpowiedzialność tych którzy kreowali politykę bez dzieci bo po co…..
  Brawo PiS jak na razie to jedyna partia która spełnia obietnice wyborcze, teraz kolej na oświatę.