Z Piły rowerem do Szydłowa i Kaczor?

15.11.2016   Autor: Artur Maras
---

Będzie to możliwe dzięki Pilskiemu Obszarowi Startegicznej Interwencji (POSI). W ramach tego programu, ścieżki rowerowe do dwóch sąsiednich gmin powstaną w ciągu dwóch najbliższych lat.

Rowerem z Szydłowa do Kaczor przez Piłę będzie można wybrać się już za dwa lata. W obu przypadkach prace rozpoczną się już w 2017 roku. Jest to możliwe dzięki Obszarowi Strategicznej Interwencji w ramach którego unijne dofinansowanie pokryje nawet do 85% inwestycji.

- Mamy te ustalenia wcześniej zrobione. Dotyczą połączenia gmin Kaczory-Piła i Piła-Szydłowo, w ciąg przejezdny na całej długości. Ten fragment będzie realizowany w takim podwójnym partnerstwie - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły

Ścieżka rowerowa do Kaczor ma kosztować 1,6 mln zł. Gmina Kaczory dzięki dofinansowaniu zapłaci za nią tak naprawdę około 180 tys. zł a Piła 40 tys zł. Resztę pokryje unijna dotacja. Ścieżka ma biec od ulicy Wawelskiej w Pile aż do nasypu kolejowego. Nawierzchnia na części ścieżki najprawdopodobniej będzie szutrowa gdyż droga częściowo ma prowadzić przez las. Reszta zostanie wykonana z masy bitumicznej. W ramach porozumienia, możliwości dojazdu do Piły rowerem doczeka się także Gmina Szydłowo.

- Ścieżki powstaną dwie, które mamy zaplanowane w ramach POSI, w celu zwiększenia infrastruty łączącej miedzy dwoma przynajmniej elementami strategicznymi, to jest: Cyk-Dolaszewo i później dalej do Piły jak również Piła-Dobrzyca - mówi Dariusz Chrobak, wójt Gminy Szydłowo

W przypadku ścieżki na odcinku Dobrzyca-Piła miasto pokryje 40% kosztów budowy drogi a resztę wyłoży gmina Szydłowo. Budowa trasy Cyk-Dolaszewo gmina Szydłowo wzięła już na swoje barki. Budowa tych dwóch ścieżek ma kosztować 3 mln 100 tys. zł, jednak i w tym przypadku zostanie wykorzystana unijna dotacja. Dzięki niej Szydłowo za dwie inwestycje będzie musiało wyłożyć tylko 350 tys. zł wkładu własnego.

Przeczytaj więcej o: autobus energetyczny,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group