Powstanie akademicki dom opieki?

09.10.2016   Autor: Redakcja
---


Akademicki dom opieki nad osobami starszymi w Wałczu? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zamierza właśnie taki otworzyć. Na ten cel władze uczelni chcą zmodernizować jeden z byłych obiektów powojennych przy ulicy Wojska Polskiego.

Przebudowy budynku obawiają się wałeccy muzealnicy. A to wszystko przez wieżę znajdującą się na szczycie budowli. Budynki przy ulicy Wojska Polskiego są pozostałością po koszarach wojskowych z czasów niemieckich. Wieża pełniła funkcję obserwacyjną, jest połączona z bunkrem dowodzenia znajdującym się w podziemiach, przez co do dziś ma olbrzymie walory historyczne.

- Niewątpliwie ten kompleks koszarowy cały należałoby utrzymać w obecnej formie. Każde działanie zmierzające do zachowania struktury tej architektury militarnej jest bardzo ważne - podkreśla>Magdalena Suchorska-Rola, dyrektor Muzeum Ziemi Wałeckiej.

Do dzisiejszych czasów takich budowli wojskowych w Europie zachowało się niewiele. Dlatego też muzealnicy chcieliby, aby zadbano o utrzymanie i zabezpieczenie tej wieży. To też jest jedna z atrakcji turystycznych.

Władze wałeckiego PWSZ-u prowadziły już wstępne rozmowy z ministrem nauki szkolnictwa wyższego - Jarosławem Gowinem w sprawie utworzenia tu akademickiego domu opieki nad osobami starszymi. Liczą na dotację na ten cel.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group