Asta Video Fest

"Wołyń" na Salonie Kulturalnym - bilety już są

01.10.2016   Autor: Redakcja
---

 „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego w Salonie Kulturalnym TV ASTA. Po emisji filmu spotkanie z reżyserem. Organizatorami spotkania są Krzysztof Meszyński i TV ASTA.

- Film jak wiemy, jeszcze nie wszedł na ekrany kin, a już teraz jest wiele kontrowersji wokół niego, wielu recenzentów mówi o tym, że film nie został nagrodzony na festiwalu w Gdyni tylko dlatego, żeby nie wywołać burzy w relacjach polsko-ukraińskich. Jak jest naprawdę to myślę, przekonają się nasi widzowie już 11 października podczas specjalnego pokazu filmu – mówi Krzysztof Meszyński, współorganizator Salonu Kulturalnego.

Salon Kulturalny TV ASTA już 11 października, we wtorek w kinie Helios. Projekcja filmu o godz. 17.30, a po krótkiej przerwie o godz. 20.10 – spotkanie z reżyserem Wojciechem Smarzowskim. Rozmowę poprowadzi Janusz Wróblewski z tygodnika Polityka. Sprzedaż biletów w Heliosie.

„Wołyń” to epicki dramat historyczny, który rozgrywa się w małej wiosce, zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów, położonej w południowo-zachodniej części tej krainy. Akcja filmu obejmuje okres 6 lat, od wiosny 1939 do lata 1945 roku. Oczami bohaterki, Zosi Głowackiej widzowie obserwują toczące się wypadki zapoczątkowane wybuchem II wojny światowej, a w 1943 roku, wybucha pożoga mordów i okrucieństwa. Oddziały UPA atakują polskie osady. Niekiedy Polacy z równą bezwzględnością biorą odwet na Ukraińcach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group