Asta Video Fest

O Światowym Forum Mediów Polonijnych i nie tylko

27.09.2016   Autor: Redakcja
---

Gościem Piotra Grzesia w programie „W szerszym kontekście” jest Józef Maciej Roślicki, dziennikarz, publicysta, autor. Członek wielu stowarzyszeń twórczych, dziennikarskich i społecznych.

W rozmowie nawiązuje do genezy powstania Światowego Forum Mediów Polonijnych jako wyzwania wobec odradzającej się po 1989 roku wolności prasy i mediów.

- Chcieliśmy, by dziennikarze mediów polonijnych mieli możliwość spojrzenia na odradzającą się w Polsce demokrację, samorządność i obywatelskość bez partyjniackiego spojrzenia. Co roku organizujemy spotkania, w różnych regionach Polski, by pokazać jak Polska się rozwija - mówi gość programu.

Kilka dni temu w Krakowie Józef Roślicki brał udział w XII Międzynarodowej Konferencji Solidarność Europejska – Rola Kościoła Katolickiego w procesie integracji. Z widzami dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat obecnej sytuacji UE i jej przyszłości. - Przede wszystkim solidarność społeczna i więzi międzyludzkie są gwarancją dalszego trwania UE, trzeba porzucić ambicje polityczne poszczególnych przywódców państw, a budować więzi międzyludzkie - twierdzi Józef Roślicki.

Więcej w programie „W szerszym kontekście”, dzisiaj o godz. 19.00 w TV Asta, zaprasza Piotr Grześ

Przeczytaj więcej o: TV ASTA, katarzyna dąbek, piła telewizja,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group