Asta Video Fest

Kiedy wreszcie pojawi się restauracja na dworcu w Pile

17.09.2016   Autor: Artur Maras
---

Coraz bliżej powstania restauracji w dworcu PKP w Pile? Rada miasta zabezpieczyła już ponad 100 tys. zł m.in. na utworzenie gastronomii w budynku dworca. Resztę dołożyć ma marszałek województwa wielkopolskiego.

- Rada miasta zabezpieczyła uchwałą środki finansowe w wysokości ponad 118 tys. zł na realizację zadania zmierzającego w kierunku uruchomienia gastronomii na dworcu PKP oraz ośrodka fizjoterapii w Pile - tłumaczy Mariola Chełminiak, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego UM Piły.

Inicjatywę ma wesprzeć także marszałek województwa wielkopolskiego. Otwarcie restauracji uzależnione będzie od przyznania tych środków. Restauracja wraz z kawiarnią miałaby powstać w tzw. sali cesarskiej, która choć teraz zamknięta jest chlubą odrestaurowanego dworca.

Gastronomię prowadzić miałaby spółdzielnia socjalna Nowe Horyzonty. W spółdzielni tej, która działa od lipca zeszłego roku, zatrudnienie znaleźć miało kilkadziesiąt osób. Powstała ona z inicjatywy sześciu gmin: Piły, Krajenki, Wyrzyska, Łobżenicy, Gminy Miejskiej Chodzież oraz Powiatu Chodzieskiego i działa właśnie na ich terenie. W Pile miałaby ona obsługiwać m.in. restaurację w budynku pilskim dworca. ​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group