Cykliści z Piły wyruszyli na rowerach do Schwerina

06.09.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Grupa cyklistów z pilskiego PTTK wyruszyła na dwóch kółkach do niemieckiego Schwerina. Przed nimi do pokonania pięćset kilometrów. Cykliści w ten sposób chcą uczcić 20. rocznicę podpisania umowy partnerskiej między Piłą, a Schwerinem właśnie.

- Rok temu, w lipcu przyjechała do Piły grupa rowerzystów ze Schwerina. Spotkaliśmy się z nim, byliśmy tu dla nich gospodarzami, pokazywaliśmy miasto, przejechali się z nami podczas jednej z "Sobót na dwóch kółkach". No i padło takie hasło: Słuchajcie za rok jest 20-lecie podpisania umowy miast partnerskich, przyjedzcie do nas, do Schwerina - opowiada Jan Balcerzak z pilskiego oddziału PTTK.

Grupie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego z Piły udało się na ten cel otrzymać dofinansowanie z Urzędy Miasta. Cykliści do niemieckiego miasta na Pojezierzu Meklemburskim mają dotrzeć w piątek. Podczas podróży będą spali w schroniskach młodzieżowych. Podróż powrotna odbędzie się autokarem. Specjalny autobus z gośćmi z Piły, łącznie z prezydentem przyjedzie do Schwerina w dniu 20. rocznicy podpisania umowy o partnerstwie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group