5 milionów złotych unijnej dotacji na drogi powiatowe

31.08.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Niemal pięć milionów złotych - tyle powiat czarnkowsko-trzcianecki uzyska z dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Starosta Tadeusz Teterus oraz włodarze gmin, których wnioski zostały przyjęte do realizacji, podpisali umowy z wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim.

- Polepszenie standardów i jakości dróg lokalnych to także nasz priorytet i staramy się wspomagać w każdym momencie i w każdej sytuacji takie inicjatywy. Dyskutowaliśmy na konwencie wójtów i burmistrzów, który funkcjonuje w powiecie, takie ciało doradcze i ten wspólny, mocny głos powiatu przyniósł konkretny efekt - przekonuje Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Efekt w wysokości niemal 5 milionów złotych dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na inwestycje zaplanowane w czterech gminach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Najwięcej pieniędzy trafi do gminy Lubasz gdzie zmodernizowany ma zostać odcinek drogi gruntowej na trasie Antoniewo - Krucz. Ma to kosztować 4 miliony złotych z czego ponad połowa kosztów zostanie pokryta z dofinansowania. Pieniądze trafią także na remont ulicy Słonecznej w Śmieszkowie koło Czarnkowa oraz na inwestycje w Krzyżu Wielkopolskim i Drawsku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group