Naja i Mikołajczyk z medalem olimpijskim!

16.08.2016   Autor: Paweł Różycki
---

Kajakarki Karolina Naja oraz Beata Mikołajczyk, byłe zawodniczki SMS Wałcz, zdobyły brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w konkurencji K2 na 500 metrów.

Polskie zawodniczki trzecie na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, start w igrzyskach w Rio de Janeiro rozpoczęły od drugiego miejsca w eliminacjach, ulegając jedynie osadzie węgierskiej. W półfinale nie dały szans rywalkom i tym samym zapewniły sobie udział w finale A.
W wyścigu finałowym Karolina Naja i Beata Mikołajczyk od początku płynęły w czołówce. Po 250 metrach prowadziły Węgierki, za nimi płynęły Niemki, a na trzecim miejscu Polki. Tak już zostało do końca i nasze zawodniczki zdobyły brązowy medal!

Przypomnijmy, że spośród zawodników i zawodniczek z naszego regionu dotychczas złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła pochodząca z Szydłowa Natalia Madaj, startująca w wioślarskiej dwójce podwójnej wraz z Magdaleną Fularczyk–Kozłowską.