Dwa koty, pilskie PKS i ciekawe przygody...

15.08.2016   Autor: Artur Maras
---

24-latek napisał książkę o historii pilskiego PKS-u. To opowieść o dwóch kotach, które wyruszają w podróż po Północnej Wielkopolsce. A wszystko zaczęło się przypadkiem. Ryszard Michałek – prezes pilskiego PKS pojawił się na spotkaniu literackiego klubu Pegazik, działającego w Młodzieżowym Domu Kultury...

Traf chciał, że ja zjawiłem się na tym spotkaniu i moje opowiadanie o kotach zostało przedstawione prezesowi pilskiego PKS i zainteresował się nim. Postawił warunek, że jeżeli napiszę historię o kotach, które wsiadają do pilskiego PKS-a i po okolicach jadą i zwiedzają miejscowe atrakcje turystyczne i nie tylko turystyczne to on to wtedy kupuje – mówi Andrzej Jan Rubik, autor książki.

Na napisanie całości autor miał zaledwie... 5 dni. Udało się. „Pilskim PKS-em przez Północną Wielkopolskę, czyli kot na gigancie” wydano na 60-lecie pilskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Książka opowiada o przygodach dwóch kotów. Kitek i Zakała wsiadają do pilskiego PKS-u i wyruszają w ekscytującą podróż po okolicznych miejscowościach. Dzięki temu mają okazję poznać turystyczne i przyrodnicze atrakcje regionu. Opowieść o przygodach Kitka i Zakały jest jednak pełna zwrotów akcji i niespodzianek – tak by nie nudziła się czytelnikom wyruszającym z tą lekturą w podróż pilskim autobusami PKS.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group