Remonty dróg wiejskich za unijne pieniądze

29.07.2016   Autor: Redakcja
---

Ruszą remonty dróg powiatowych Grabionna-Okaliniec w gminie Miasteczko Krajeńskie i Kruszki-Kijaszkowo w gminie Łobżenica. Udało się bowiem pozyskać środki na remont tych dróg. Inwestycje zostaną dofinansowane ze środków Z programu rozwoju obszarów wiejskich. Prace modernizacyjne w Kijaszkowie będą realizowane do 2018 roku.

- Myślę, że bardzo dobrze się stało, że udało nam się ten projekt ziścić. Zresztą od początku mówiłem, że jeśli się znajdą środki zewnętrzne na tę inwestycję to byłoby grzechem gdybyśmy tego nie wykonali. Dotychczas nie było takich możliwości. Dopiero w rozdaniu środków na lata 2014-2020 znalazły się pieniądze na budowę dróg na obszarach wiejskich. Przygotowaliśmy bardzo dobry wniosek i udało nam się. Wkrótce będziemy podpisywali umowę i po umowie rozpoczną się procedury przetargowe - tłumaczy Stefan Piechocki, wicestarosta pilski. 

 
Inwestycja zostanie dofinansowana w sześćdziesięciu procentach. Wyremontowana droga będzie miała prawie cztery kilometry długości i szerokość pięciu i pół metra. Dodatkowo zostaną wykonane pobocza. A dla pieszych przewidziano chodnik o szerokości półtora metra. Łączny koszt modernizacji drogi to ponad cztery miliony złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group