Asta Video Fest

Podtopienia w Wałczu. Dziś znów burze?

27.07.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Wczoraj wieczorem nad Polska przeszły nawałnice, w naszym regionie najbardziej ucierpiał Wałcz. Ulewny deszcz zalał ulice oraz piwnice domów. Studzienki nie nadążały z odbiorem wody. Szkody wyrządzone przez wodę sięgają dziesiątek tysięcy złotych.

- Przed godziną 18.00 w Wałczu nastąpiły intensywne opady deszczu z gradobiciem. Deszcz był na tyle ulewny, że kanalizacja nie zdążyła odbierać wody, zalała ulicę Nowomiejską w Wałczu. W budynkach piwnice były zalane do wysokości około 1,5 metra. W działaniach uczestniczyło 11 zastępów straży pożarnej, ponad 50 strażaków - informuje kpt. Mirosław Gruchała z Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu.

Strażacy walczyli z żywiołem ponad 3 godziny. Wielu mieszkańców Wałcza wciąż liczy straty, już wiadomo, że mogą one sięgać dziesiątek tysięcy złotych. Woda w ich domach zniszczyła nie tylko mury ale także instalacje elektryczne i urządzenia znajdujące się w parterowych pomieszczeniach. W całym powiecie wałeckim strażacy do zdarzeń wywołanych wczorajszą ulewą wyjeżdżali ponad 20 razy.

Meteorolodzy ostrzegają, że przez naszym region do końca tygodnia przejdzie jeszcze kilka gwałtownych burz z ulewnymi deszczami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group