Wykopaliska w Mirosławcu

17.07.2016   Autor: Redakcja
---

Wykopaliska w Mirosławcu. Studenci z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie prowadzą prace archeologiczne na tamtejszym majdanie zamkowym. W tym roku prowadzony jest czwarty etap badań.

Majdan zamkowy w Mirosławcu ponownie stał się miejscem badań dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła drugiego w Krakowie.Dla studentów jest to aktywna forma praktyk studenckich. Dla niektórych jest to pierwsza wizyta na wykopaliskach w Mirosławcu.

Jest to ciekawy sposób spędzania wakacji, można zdobyć doświadczenie. - mówi Monika Graczyk, uczestniczka wykopalisk

Dla uczestników wykopalisk prowadzone badania to okazja do odkrycia sekretów skrywanych na terenach miasta. Studenci uniwersytetu papieskiego zostali zaproszeni do miasta przez władze Mirosławca.

Pojawił się u nas parę lat temu właściciel podobnego pałacu z Setnicy, szukał pomysłu jak dotrzeć do konserwatora zabytków i całkiem przypadkowo dotarł do nas z doktorem Dryją który okazał się wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie. I tak od słowa do słowa pokazaliśmy nasz kawałek zakryty,zakopany i co roku studenci pojawiają się z nowym projektem. - mówi Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca

Czwarty rok prac przynosi kolejne niespodzianki udało się między nimi odnaleźć bramę do zamku. Studenci chętnie angażują sie w prace archeologiczne na mirosławieckim majdanie.

To już czwarty sezon badań, prowadzimy je w ramach praktyk studenckich. To oznacza, że w jednym sezonie jesteśmy w stanie zrobić niewiele ale w czwartym sezonie możemy powiedzieć, że rezultaty zaczynają nam się bardzo ładnie domykać. - mówi dr Sławomir Dryja, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Badania powoli zbliżają się do końca. Planowane sa kolejne prace archeologiczne na przyszły rok które maja być prowadzone w Mirosławcu.  I kto wie może kolejne tajemnice zostaną ujawnione dzięki trudom studentów?

Przeczytaj więcej o: Mirosławiec, warownia mirosławiec,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group