Nowi dyrektorzy - stare problemy szpitalne

08.07.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Mirosław Szymajda w Trzciance, Krzysztof Wywrot w Czarnkowie. Szpitale powiatowe mają nowych dyrektorów. Przez najbliższe 6 lat to oni będą zarządzać tymi placówkami w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim.

Niemal 10 milionów złoty długu. Z takim problemem będzie musiał zmierzyć się Krzysztof Wywrot, nowo powołany dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie. Takie zadłużenie znacznie pogarsza jakość opieki medycznej w szpitalu.

Dyrekcja Szpitala w Czarnkowie próbuje poradzić sobie z tym problemem już od 2005 roku. To wtedy rozpoczęła się rozbudowa ZZOZ-u. Inwestycja pochłonęła już 15 milionów złotych, a końca prac nie widać.

- Najważniejszym problemem, wielokrotnie już podkreślonym przeze mnie jak i poprzednich dyrektorów jest niedostosowanie infrastruktury do wymogów rozporządzeń ministra zdrowa. Trzeba zakończyć rozbudowę, która już się rozpoczęła - tłumaczy Barbara Wicher, zastępca dyrektora do spraw medycznych w ZZOZ w Czarnkowie.

To jednak nie będzie takie łatwe. Na dokończenie rozbudowy potrzebnych jest jeszcze aż około 10 milionów – dokładnie tyle samo ile w tej chwili wynosi dług palcówki

- Niewątpliwie przed nami duże wyzwanie. Musimy dokończyć inwestycje. Musimy jeszcze rozwiązać szereg innych problemów ale nadzieja jest w tym, że przy wspólnym tak dobrym nastawieniu do rozwiązania problemów cele założone osiągniemy - zapewnia Krzysztof Wywrot, dyrektor ZZOZ w Czarnkowie.

Łatwiej będzie osiągnąć cele nowemu dyrektorowi w Szpitalu Powiatowym w Trzciance. Bo tu sytuacja jest o wiele lepsza. Szpital nie ma długów, a jakość pełnionych usług oceniania przez pacjentów jest bardzo wysoko.

Po odwołaniu poprzedniego szefa placówki - Wacława Bali, do momentu rozstrzygnięcia konkursu na nowego dyrektora, tę funkcję pełnił Mirosław Szymajda. On też wygrał konkurs na to stanowisko

- Czuję się tak samo jak dnia 8 października kiedy zostałem powołany. Tak naprawdę w tej chwili nic się nie zmieniło. Cele które sobie tam wyznaczyłem w dniu 8 października stopniowo będę realizował. A jaki będzie tego efekt, no to czas pokaże - mówi Mirosław Szymajda, dyrektor Szpitala Powiatowego w Trzciance.

O ten efekt nie obawia się starosta czarnkowsko-trzcianecki. Zna dyrektora od dawna i przygląda się jego pracy.

- Znakomita osoba i znakomity dyrektor i wierzę że te cele będą realizowane. W przypadku pana Krzysztofa Wywrota mam wiele nadziei patrząc na doświadczenie pana dyrektora, który zarządza szpitalami od 15 lat - zapewnia Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Nowi dyrektorzy w Trzciance i Czarnkowie rozpoczęli swoją pracę na początku lipca. Obaj mają kontrakty na 6 lat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group