Kary w szpitalu za... hodowlę grzybów na ścianie!

05.07.2016   Autor: Redakcja
---

Grzyby z kapeluszem i na nóżkach - takie pojawiły się na ścianie w pilskim Szpitalu Specjalistycznym. Wczoraj na jednym z portali społecznościowych pacjentka neurologii opublikowała zdjęcia grzyba.

- Trafiłam na oddział w Pile i za moim łóżkiem zastałam małą niespodziankę w postaci grzyba wychodzącego ze ściany - napisała pani Anna.

W sieci zawrzało. Posypały się komentarze, ale i też na reakcję nie trzeba było długo czekać.

- Teraz należy wyciągnąć konsekwencje, to nie powinno się wydarzyć - mówi krótko Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Wtóruje mu starosta pilski, który natychmiast interweniował w tej sprawie. Jeszcze tego samego dnia był w szpitalu.

- Jest to sytuacja karygodna i niedopuszczalna. W szpitalu nie powinno mieć to miejsca, zawinił czynnik ludzki - twierdzi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Ale przyczyniła się do tego też pewnie pogoda: ciepło i wilgoć, oraz prawdopodobnie awaria rury odpływowej w ścianie.
Dziś w szpitalu dokonano przeglądu wszystkich - ponad 800 pomieszczeń i ruszyły generalne porządki. A grzyb trafił na badania do sanepidu. Prawdopodobnie dość szybko rozwinął się na ścianie szpitalnej.

- Mąż zajrzał pod szafkę i znalazł tego grzyba. Ja myślałam, że to pianka montażowa, dlatego nie zgłaszałam tego wcześniej - mówi druga pacjentka z tej feralnej sali.

Pacjentki ostatecznie nie zgłosiły tego, lecz jedna z nich opublikowała zdjęcia na jednym z portali społecznościowych.

Dziś zapadły decyzje personalne. Wobec osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy będą wyciągnięte konsekwencje w postaci nagany i kar porządkowych.

fot. pacjentka oddziału neurologicznego

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group