W szerszym kontekście o Repair Cafe

16.06.2016   Autor: Redakcja
---

„Do wyrzucenia? Nie ma mowy!” Pod takim hasłem działa część międzynarodowej społeczności skupiającej lokalne projekty. Jednym z nich jest Repair Cafe, czyli miejsce w którym bezpłatnie można oddać rzeczy wymagające drobnych napraw i uzyskać pomoc.

Ostatnio taka inicjatywa zagościła w Pile, a jej pomysłodawcą jest Tomasz Wojciechowski – prezes Spółki Wodno ściekowej „GWDA” w Pile, gość programu „W szerszym kontekście”.

- Ideą podejmowanych przez Unię Europejską działań jest gospodarka działająca w obiegu zamkniętym, czyli taka, która nie wytwarza odpadów. To działanie długofalowe, ale obliczone także na zmianę świadomości społecznej. Już w tej chwili Europa importuje ponad 40 proc. surowców. Trzeba sobie uświadomić, że zbyt wiele rzeczy wyrzucamy, stają się nam szybko niepotrzebne, bo nowe towary lub modele wchodzą na rynek. To stanowi poważny problem - mówi Tomasz Wojciechowski, prezes spółki GWDA. I dodaje: - System działania Spółki GWDA jest oparty na generalnej idei, że „materia organiczna, jaką wytwarzamy jako ludzie, którą wytwarzają nasze zwierzęta i nasz przemysł musi w sposób bezpieczny i rozsądny wrócić do przyrody.

Temu właśnie służą działania podejmowane przez Spółkę. Nie brak w nich miejsca na edukację w szczególności najmłodszych. A więcej w programie „W szerszym kontekście”, dzisiaj o godz. 19.30 w TV Asta - zaprasza Piotr Grześ.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group