Przedsiębiorcy zapłacą mniej za wywóz odpadów

13.06.2016   Autor: Redakcja
---

Zmiany w regulaminie Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”. Przedsiębiorcy zapłacą mniej za odbiór odpadów. Ograniczono również do minimum formalności związane ze składaniem deklaracji.

- Po wejściu w życie zmian, przedsiębiorcy generujący niewielką ilość odpadów tygodniowo będą mogli zmniejszyć częstotliwość wywozu odpadów z raz w tygodniu na raz na dwa tygodnie. Ponadto, prowadząc selektywną zbiórkę będą mogli według indywidualnych potrzeb dobrać pojemniki na odpady selektywnie zbierane – tak by optymalnie dostosować je do ilości i rodzajów wytwarzanych odpadów - informuje Jolanta Borkowska z PRGOK.

Zmiany regulaminu PRGOK premiują działania przedsiębiorców zmierzające w kierunku maksymalnego odzysku surowców wtórnych. Zapisami uchwały dopuszczono możliwość proporcjonalnego zmniejszenia pojemności pojemników na odpady komunalne zmieszane dla podmiotów, które zadeklarowały i prowadzą selektywną zbiórkę.

- To, szczególnie w przypadku wyboru opcji "system workowy", obniży wysokość miesięcznej opłaty uiszczanej przez zobowiązanych na konto PRGOK - wyjaśnia Jolanta Borkowska.

Ograniczone zostaną również formalności związane ze składaniem deklaracji dedykowanych nieruchomościom niezamieszkałym.

- Ilość druków do wypełnienia z dwóch rocznie obniży się do niezbędnego minimum. Wystarczy jedna deklaracja, która obowiązywać będzie do czasu zgłoszenia zmiany uwzględniającej bieżącą sytuację podmiotu lub zmiany regulaminu PRGOK - zapowiada J. Borkowska.

Przeczytaj więcej o: prgok, wywóz odpadów, wywóz śmieci,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group