Nowi - starzy dyrektorzy szkół w Pile

11.06.2016   Autor: Artur Maras
---

Nowi „starzy” dyrektorzy pilskich szkół. W pięciu placówkach oświatowych na terenie miasta rozstrzygnięto konkurs na dyrektora. W Większości przypadków zmian nie ma.

- W tym roku mieliśmy do przeprowadzenia pięć konkursów. W dwóch gimnazjach i trzech zespołach szkół. Komisja w składzie: trzech przedstawicieli organu prowadzącego, dwóch przedstawicieli kuratorium oświaty, przedstawiciel rady rodziców, rady pedagogicznej i przedstawiciel związków zawodowych, podjęła decyzję, przeanalizowała wszystkie propozycje zgłoszone przez dyrektorów, no i w większości przypadków, dyrektorami są ci kandydaci, którzy dotychczas pełnili swoje stanowiska - informuje Sebastian Dzikowski, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Pile.

Sytuacja taka ma miejsce w Gimnazjum nr 4 i 5 gdzie dyrektorami ponownie wybrani zostali Mariola Skrzyńska oraz Szymon Frydrych. W Zespole Szkół nr 2 dyrektorem ponownie został Grzegorz Wądołowski a w Zespole Szkół nr 3 Grzegorz Mąka.
Trochę inna sytuacja jest w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Brzozowej. Tam komisja nie wybrała żadnego kandydata, dlatego też na okres 10 miesięcy pełniącą obowiązki dyrektora będzie obecna wicedyrektor - Danuta Piotrowska.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group