Projekty do budżetu obywatelskiego do piątku

08.06.2016   Autor: Artur Maras
---

Tylko do 10 czerwca można zgłaszać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Potem nastąpi weryfikacja wniosków oraz głosowanie. Budżet Obywatelski daje możliwość wskazania mieszkańcom jakiej inwestycji potrzebują w mieście.

- Jeszcze tylko do piątku, do 10 czerwca trwa etap zbierania propozycji pilan co do zadań, które chcieliby ażeby zostały w przyszłym roku zrealizowane. Następnie rozpocznie się weryfikacja formalna i merytoryczna, która potrwa do 25 lipca. Warto się zaangażować warto zgłosić propozycję, a następnie o nią walczyć, bo później można coś realnego zyskać - tłumaczy Bartek Mirowski, koordynator budżetu obywatelskiego.

Wnioski można zgłaszać na trzy sposoby. Poprzez stronę www.konsultacjespoleczne.pila.pl lub poprzez tradycyjny formularz który można wysłać pocztą lub dostarczyć do urzędu miasta.

W tym roku nie będzie już podziału, według którego na każdym z dziewięciu pilskich osiedli miałaby zostać zrealizowana minimum jedna inwestycja. Teraz wszystko zależy tak naprawdę od aktywności mieszkańców w głosowaniu. Na duże inwestycje przeznaczono 2,7 mln zł. Pozostałe 300 tys złotych przeznaczono na projekty małe gdzie koszt wykonanej inwestycji nie może przekroczyć 30 tys zł. Daje to łączna kwotę 3 mln złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group