Władze Wałcza wyznaczyły strefę wolną od tytoniu

05.06.2016   Autor: Redakcja
---

W Wałczu pojawiła się strefa wolna od dymu tytoniowego. Papierosów nie wolno już palić przy skwerze znajdującym się przy jednej ze szkół ponadgimnazjalnych. Efekty wprowadzenia strefy są już widoczne.

Rada miasta uchwaliła strefę wolną od dymu tytoniowego, jest to na skwerze w pobliżu centrum kształcenia ustawicznego dawnej zawodówki. Jest to również centrum miasta, stoi tam pomnik Józefa Piłsudskiego a młodzież szczególnie z tej szkoły pobliskiej ale także przechodnie zrobili tam tak naprawdę palarnię. Jest to mały skwerek, który był zanieczyszczany no i przede wszystkim było to nieestetyczne. Powiem, że to jeszcze jest dbałość o zdrowie naszych mieszkańców przy okazji,  no to już taki bonus – mówi Joanna Rychlik-Łukasiewicz, zastępca burmistrza Wałcza.

Są jednak tacy, którzy za palenie papierosa otrzymali mandaty od wałeckiej Straży Miejskiej. Za palenie w miejscu publicznym grozi nawet 500 złotych mandatu. Mieszkańcy Wałcza są zadowoleni z wolnego od dymu tytoniowego skweru. Ale nie młodzież, która już szuka nowej plenerowej palarni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group