Asta Video Fest

W szerszym kontekście o "Syberyjskim transie"

02.06.2016   Autor: Redakcja
---

Syberyjski trans. O Rosji, Syberii, ludziach i historii. Gościem programu „W szerszym kontekście” jest Stanisław Kalisz, scenarzysta, reżyser, dziennikarz, autor fascynującej książki „Syberyjski trans”.

- Na Syberię życia nie starczy i trzeba mieć przed nią wielki respekt jeszcze dlatego, że historia przebiegała tu bardzo powikłanymi traktami. Nikt więc nie może chełpić się tym, że zdołał poznać i opisać je wszystkie - mówi Stanisław Kalisz, gość programu.

Stanisław Kalisz jest filmowcem, dokumentalistą, autorem wielu reportaży, wśród nich: „Sołówki – początek Gułagu”, „Kanał Stalina”, „Mój tatuś kat” (o mieszkającej na Syberii córce N. Jeżowa), „Kołyma na dnie życia” (o najcięższych łagrach północno wschodniej Syberii”, „Wiersz o Wierszynie” (o polskiej wiosce leżącej niedaleko Bajkału) i wielu innych.

W rozmowie z Piotrem Grzesiem odsłania swoją fascynację Rosją i ludźmi tam żyjącymi. Wprowadzi nas w niesamowite życie Syberii, poprowadzi po „Drodze Śmierci”, opowie o współczesnym życiu Rosjan.

- Nie da się zrozumieć Rosji i ludzi tam żyjących bez bezpośredniego kontaktu. To swoisty fenomen, który mnie tam ciągnie - dodaje gość programu.

„W szerszym kontekście”, dzisiaj o godz. 19.30 w TV ASTA. Zaprasza Piotr Grześ.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group