Sobota i niedziela burzowe i z gradem

28.05.2016   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

Przed nami dwa ciepłe, ale i burzowe dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie na najbliższe dwa dni przed intensywnymi wyładowaniami atmosferycznymi, którym mogą towarzyszyć opady gradu.

Nad Polską znalazło się ciepłe powietrze, które dotarło do nas z Afryki. Zawdzięczamy mu bardzo wysokie temperatury, w naszym regionie w najcieplejszym momencie dnia sięgające nawet 28-29 stopni zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Tak wysokim temperaturom mogą towarzyszyć gwałtowne burze i przelotne opady deszczu. IMiGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, obowiązujące od soboty do późnych godzin nocnych w niedzielę, o gwałtownych wyładowaniach atmosferycznych występujących wraz z gradem.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad - czytamy na stronie Instytutu Meteorologii.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz i opadów gradu w ten weekend wynosi 85%. Z powodu wysokiej temperatury i dużej wilgotności biomet będzie niekorzystny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group