Asta Video Fest

W szerszym kontekście o raku piersi

26.05.2016   Autor: Redakcja
---

Czy raka piersi można uniknąć, jak go wykryć i jak wyleczyć? Pod takim tytułem 2 w Pile odbyła się konferencja popularno–naukowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Pile.

Gośćmi programu „W szerszym kontekście” są Jolanta Katarzyna Przyborowska – prezes i Dorota Piechowiak wiceprezes stowarzyszenia. Rak piersi to jedna z najczęściej występujących chorób nowotworowych u kobiet.

- Można jednak z nim skutecznie walczyć pod warunkiem, że zostanie wcześnie wykryty i zdiagnozowany. Dlatego tak wielką wagę nasze stowarzyszenie przykłada do akcji edukacyjno informacyjnych skierowanych do kobiet w różnym wieku - tłumaczy Jolanta Przyborowska.

- Niezwykle ważne po wykryciu zmian nowotworowych jest kompleksowe podejście do choroby i tworzenie ośrodków Breats Units, gdzie kobieta będzie miała zapewnioną wszechstronną opiekę wszystkich specjalistów, walczymy o to - dodaje Dorota Piechowiak.

Rak piersi jest najczęstszą chorobą nowotworową u kobiet, jest także przyczyną nadumieralności kobiet w wieku 30 – 50 lat. W krajach Unii Europejskiej, co 1,5 minuty u jednej kobiety wykrywa się raka piersi. Diagnozowanych jest ponad 331 tys. Przypadków rocznie a ok. 89 tys. kobiet umiera. Dlatego tak ważne jest systematyczne badanie.

Więcej w programie „W szerszym kontekście”, dzisiaj w TV ASTA o godz. 19.30. Zaprasza Piotr Grześ


fot. starostwo powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group