Nie chcą linii wysokiego napięcia na swojej ziemi

18.05.2016   Autor: AK
---

Sadownicy z powiatu pilskiego nie chcą budowy linii wysokiego napięcia na swojej ziemi. Będą konsultacje społeczne.

Pierwsze konsultacje społeczne w sprawie budowy dwutorowej linii wysokiego napięcia 400 kV „Bydgoszcz Zachód - Piła Krzewina” już w poniedziałek. Organizuje je na prośbę Stowarzyszenia Obrony Ziemi i Sadów senator Mieczysław Augustyn. W spotkaniu z mieszkańcami, którzy nie zgadzają się na proponowany przez Polskie Sieci Energetyczne przebieg inwestycji, brać będą udział także przewodniczący rad gmin: Wysoka, Miasteczko Krajeńskie, Białośliwie i Wyrzysk oraz wójtowie i burmistrzowie tych miejscowości.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali ponadto starosta pilski, przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Bydgoszczy i Poznania oraz firmy, która ma realizować inwestycję.

- Ponieważ spotkanie ma charakter otwarty, chcemy dotrzeć z informacją o nim do jak największej liczby osób, które są zainteresowane inwestycją, oraz które chciałyby się wypowiedzieć w tej sprawie i chcą mieć wpływ na ostateczny przebieg linii - tłumaczy Mieczysław Augustyn, senator PO.

Spotkanie odbędzie się 23 maja, czyli w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Sadownictwa w Pobórce Wielkiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group