Noc Muzeów za nami, zobaczcie co się działo!

15.05.2016   Autor: Redakcja
---

Za nami kolejna Noc Muzeów. Na tę okazję zostały przygotowanie specjalne wystawy, prelekcje i koncerty. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z Piły i Wałcza.

W trakcie pilskiej Nocy Muzeów zwiedzający mogli obejrzeć między innymi wystawę malarską Tomasza Perlicjana. Odbyły się także warsztaty plastyczne dla dzieci. Na dziedzińcu BWA zagrała grupa Krew. W Muzeum Okręgowym dominowała tematyka dotycząca sarmatów. A wszystko dzięki koncertowi sarmackiemu i wykładowi oraz prezentacji pod hasłem „Sarmacja i nie tylko”.

Z kolei w Muzeum Stanisława Staszica można było obejrzeć wystawę fotografii FENOTYPIA, której autorami Czesław Rutkowski, Piotr Spek i Kacper Spek (dziadek, wnuk i prawnuk). Z kolei na Pl. Konstytucji 3 maja Regionalne Centrum Kultury przygotowało powrót do przeszłości. Można było wybrać się na przejażdżkę „ogórkiem” czerwonym jelczem, a także posłuchać hitów z lat 20. i 30. poprzedniego wieku oraz obejrzeć pokazy rewiowe.

Muzeum Ziemi Wałeckiej zaprezentowało stroje oraz tańce z epoki osiemnastowiecznej pisarki Jane Austen oraz prezentację średniowiecznego placu budowy. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także prelekcja pod tytułem "piękny Brummel i… najdrożej rozebrane kobiety". Wałecki Skansen Fortyfikacyjny Grupy Warownej Cegielnia przygotował z kolei pierwsze zwiedzanie bunkrów w godzinach wieczornych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group