Sala sensoryczna w Wałczu

29.04.2016   Autor: Redakcja
---

W jednej z wałeckich szkół pojawiła się sala sensoryczna. Będą mogły być w niej prowadzone zajęcia terapeutyczne. Wkrótce podobne lokale znajdą się w każdej szkole podstawowej w Wałczu.

- Takie sale sensoryczne funkcjonują już w wielu szkołach, w naszych akurat nie było. Jest to przede wszystkim pomoc dydaktyczna skierowana do uczniów, którzy mają różne dysfunkcje, ale też mogą z nich korzystać wszyscy, którzy mają takie potrzeby. Te sale pobudzają wszystkie zmysły, narządy i wydaje mi się, że motywują do pewnych aktywności szczególnie te dzieci które odstają w różnych aspektach poruszania się, czy emocjonalnie, czy jeszcze mają jakieś inne deficyty - tłumaczy Joanna Rychlik-Łukasiewicz, zastępca burmistrza Wałcza.

Dzięki urządzeniom znajdującym się w salach można przeprowadzać zajęcia z dziećmi z zaburzeniem ADHD, czy z zaburzeniami słuchowymi oraz wzrokowymi. Podobne lokale pojawiają się w pozostałych szkołach podstawowych. Osoby niepełnosprawne będą mogły z nich korzystać od początku przyszłego roku szkolnego. Planowane są również dalsze modernizacje szkół podstawowych, tak aby ułatwić niepełnosprawnym uczniom funkcjonowanie, będą m.in. montowane windy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group