W szerszym kontekście o manifestacji KOD-u

28.04.2016   Autor: Redakcja
---

Gościem programu „W szerszym kontekście” tym razem będzie Izabela Milewska – koordynatorka Komitetu Obrony Demokracji na Północną Wielkopolskę. W minioną niedzielę na deptaku w Pile KOD zorganizował manifestację w obronie demokracji.

Jak mówi Izabela Milewska, trzeba się przeciwstawić łamaniu konstytucji. - Zebraliśmy się, by zamanifestować nasze obywatelskie postawy. Gościliśmy wśród nas delegacje KOD z innych miast wielkopolski. Atmosfera była bardzo dobra i myślę, że najważniejszy cel, czyli pokazanie naszej obywatelskości został osiągnięty - tłumaczy Izabela Milewska.

Przyznaje jednak, że termin manifestacji nie był zbyt fortunny. - W Pile w tym czasie odbywały się dwie duże imprezy, mecz żużlowy i targi na Wyspie. Sądzę, że gdyby nie to, to frekwencja byłaby większa - dodaje.

Na pytanie, czy KOD przekształci się w partię polityczną, liderka pilskiego KOD odpowiada, że nie wyobraża sobie tego. Powstaliśmy po to by edukować, by być strażnikami demokracji niezależnie od tego kto sprawuje władzę, twierdzi gość programu.

Więcej w programie „W szerszym kontekście”, dzisiaj o godz. 19.30 w TV ASTA. Zaprasza Piotr Grześ.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group