Asta Video Fest

Gala akcji Mały procent - Duża sprawa

---

Dobiega końca akcja TV ASTA i fundacji Słoneczko „Mały procent. Duża sprawa”. Nadszedł czas na wielki finał. 3 kwietnia odbędzie się uroczysta gala, na którą serdecznie zapraszamy.

Przez trzy kolejne marcowe tygodnie poznali Państwo 10 bohaterów akcji „Mały procent. Duża sprawa”. Podopiecznym fundacji Słoneczko towarzyszyliśmy z kamerą podczas trudnej walki o zdrowie i samodzielność. Widzieliśmy pot i łzy, ale poznaliśmy także marzenia. W spełnieniu części z nich może pomóc każdy z nas. Nic łatwiejszego – wystarczy przeznaczyć 1 procent swojego podatku na rzecz fundacji Słoneczko. - Ten 1 procent naprawdę warto odliczyć, naprawdę warto przekierować lokalnie. Jeżeli nawet miałby ktoś inny pomysł, to żeby te pieniądze jednak zostawiać u nas, a nie pozostawiać losowi - przekonuje Piotr Głowski, prezydent Piły.

I to właśnie przesłanie tej akcji, którą organizujemy wraz z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”. - My jako telewizja zawsze staramy się być blisko tych naszych ludzkich spraw naszych widzów i oprócz tego, że propagujemy przekazywanie 1 procentu jako idei, to chcemy pokazać dokładne historie tych dzieci, które potrzebują naszego wsparcia - tłumaczy Paweł Kądziela, prezes TV ASTA.

A potrzeby są różnorodne. Od najmłodszej Lilianki, po najstarszego – Karola. Od mieszkańców wsi i, po mieszkańców miast – różni są nasi bohaterowie, ale łączy ich walka. Wszystkich możemy poznać osobiście – podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 3 kwietnia w Regionalnym Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile. Jedną z atrakcji będzie występ zespołu Na Górze, który już ćwiczy przed niedzielnym koncertem. Czego się po tym występie należy spodziewać?
Ekspresji, energii, która będzie zawarta w jednym utworze, bo gramy na początku tej imprezy, dlatego proponuję się nie spóźnić - zachęca Wojtek Retz, lider zespołu Na Górze.

A jakby zupełnie przypadkiem ktoś z Państwa się jednak spóźnił, to zdąży na Taniec z VIPami. Chociaż w codziennym zabieganiu trudno im znaleźć czas na treningi, pracują ciężko i dają z siebie wszystko. – Może bez krwi na razie, na razie też jeszcze nie płaczemy, może dlatego, że zostało nam mało czasu, ale trenują bardzo ostro, partnerki fruwają w powietrzu, więc troszkę potu też jest - opowiada Ryszard Gotlib instruktor tańca.

Potu nie żałuje między innymi Grzegorz Peksa, który zatańczy z Gosią. Przykłada się do treningów i powoli widzi postęp, choć do swojego tańca ma duży dystans. – To jest nieważne, ważny jest ten 1 procent dla tych dzieci i to mnie najbardziej interesuje i cieszę się z tego wszystkiego - przekonuje Grzegorz Peksa, strongman.

I to jest właśnie sedno niedzielnej gali, na którą państwa zapraszamy. Oczywiście na scenie nie może zabraknąć podopiecznych fundacji Słoneczko. Swoją cegiełkę dorzucą też rodzice: pyszne domowe ciasta w zamian za datek do skarbonki. – Aby pokazać Państwu jak ważne jest wsparcie i pomaganie. Pokazać efekt długiej, ciężkiej i kosztownej rehabilitacji - mówi Dorota Augustyniak, wiceprezes fundacji Słoneczko.

No właśnie, kosztownej... Dlatego warto wspomóc podopiecznych fundacji Słoneczko chociażby uczestnicząc w niedzielnej gali. A rozpocznie się ona o godzinie 17.00 w najbliższą niedzielę 3 kwietnia w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group