Produkcje TV ASTA walczą o miano najlepszego!

30.03.2016   Autor: Redakcja
---

Trwa XIII edycja konkursu „To nas dotyczy” organizowanego przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej. Do finałowego etapu konkursu zakwalifikowały się trzy produkcje TV ASTA.

W konkursie bierze udział 31 telewizji lokalnych i regionalnych, które mogły zgłaszać propozycje reportaży i audycji telewizyjnych własnego autorstwa. Telewizje rywalizują w 5 kategoriach:
Moja Mała Ojczyzna, NEWS, To się nadaje…, Mali bohaterowie, Postawa dziecka przykładem dla innych, Nasz głos w mieście i regionie.

Do konkursu zgłoszonych zostało łącznie 156 materiałów telewizyjnych. Trzy produkcje TV ASTA:
W Wielkopolsce zaczęła się Polska w kategorii Moja Mała Ojczyzna, Powstanie Wielkopolskie. Most na Noteci w kategorii To się nadaje... oraz materiał dziennikarski dotyczący problemu unoszącego się nad Piłą smogu zostały wybrane przez jury do kolejnego etapu konkursu. Nadesłane materiały były oceniane pod względem doboru tematu, wartości przekazu, realizacji i ogólnego wrażenia jakie wywarły na oglądających.

- Bardzo cieszy, fakt że nasze produkcje zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu. Pokazuje to, że programowo TV ASTA jest jedną z najlepszych telewizji regionalnych w Polsce. Co istotne wśród zakwalifikowanych produkcji znalazły się dwa historyczne dokumenty, których produkcję dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego- mówi Tomasz Janczar, Dyrektor Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TV ASTA.

Audycje zakwalifikowane do następnego etapu Konkursu, w tym trzy materiały TV ASTA, zostaną przekazane do ostatecznej oceny jury pod przewodnictwem  Krzysztofa Grabowskiego - producenta filmów dokumentalnych oraz znanych polskich seriali.

Jak podsumowują organizatorzy tegoroczna edycja konkursu „To nas dotyczy” pokazała, że „obecnie nie ma  różnic pomiędzy tzw. profesjonalnymi telewizjami, a nadającymi w sieciach kablowych telewizjami lokalnymi. Nie ma różnic w posiadanym sprzęcie, umiejętnościach dziennikarskich i operatorskich oraz montażu”.

Nagrody dla najlepszych audycji zostaną rozdane na Wiosennej Konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, która odbędzie się 26 kwietnia w Centrum Konferencyjnym „Warszawianka” w Jachrance.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group