Asta Video Fest

Na Górze podczas gali "Mały procent-duża sprawa"

29.03.2016   Autor: AK
---

Zespół rockowy Na Górze przygotowuje się do uświetnienia gali "Mały procent-duża sprawa". Gala 3 kwietnia, w niedzielę o godz. 17.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.

Zespół Na Górze złożony m.in. z „niepełnosprawnych” muzyków bezkompromisowo pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnosprawnymi artystami. Grali m.in. z Hey, Kultem i Pablopavo, a teraz ich marzeniem jest wystąpienia z Czesławem Mozilem. Być może uda się to podczas gali "Mały procent-duża sprawa".

- W skład grupy Na Górze wchodzą m.in. osoby, które przez wyrozumiałe społeczeństwo są uznawane za niepełnosprawne. Obok nich, równorzędnie występują muzycy traktowani przez powierzchowne społeczeństwo jako pełnosprawni. Dzięki wspólnej działalności scenicznej postawili pod znakiem zapytania wszelkie tego typu etykietki, dystansując się do nich - podkreśla Wojciech Retz, współtwórca zespołu Na Górze.

Mocną stroną zespołu Na Górze są żywiołowe koncerty. Każdy kto chce się przekonać o ich energii będzie mógł to zrobić już 3 kwietnia, w niedzielę, w Regionalnym Centrum Kultury w Pile o godz. 17.00 rozpoczęcie gali "Mały procent-duża sprawa".

fot. Na Górze

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group