Radny z zarzutem, ale bez rezygnacji ze stanowiska

20.03.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Trzciance - Mariusz Łuczak, który na początku marca usłyszał zarzut próby wyłudzenia odszkodowania nie ma zamiaru rezygnować z mandatu radnego. Podczas sesji poinformował radnych o toczącym się wobec niego postępowaniu prokuratorskim.

Od momentu gdy na światło dzienne wyszła sprawa Mariusza Łuczaka, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Trzcianki, który jest podejrzany o sfingowanie kradzieży własnego auta i próbę wyłudzenia za nie odszkodowania, na ulicach miasta huczy:

Wiceprzewodniczący choć przyznał się do popełnienia przestępstwa nie ma zamiaru zrezygnować z pełnionej przez siebie funkcji radnego przed wydaniem wyroku. Jednak podczas sesji poinformował radnych o toczącym się wobec niego postępowaniu w prokuraturze oraz o tym, że przestał już być członkiem klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Na dzień dzisiejszy toczy się postępowanie i na pewno będę was wszystkim informował. Wyroku nie było i póki wyroku nie będzie takiej decyzji nie podejmę. Na pewno będę się udzielał nawet jakbym mandat złożył. Takim człowiekiem jak byłem będę cały czas - mówi Mariusz Łuczak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki.

Choć ta sprawa bulwersuje opinię publiczną, radni nie podjęli żadnej dyskusji na temat zarzutów prokuratorskich wobec wiceprzewodniczącego rady miasta. Płynnie przeszli do kolejnych punktów, a jednym z ważniejszych było podjęcie uchwały dotyczącej udzielenia pomocy finansowej dla parafii pw. Wszystkich Świętych w Białej pod Trzcianką

- Jest to kościół, który jak widać wymaga dużych nakładów inwestycyjnych, i prace które tam będą prowadzone w pierwszym etapie to jest kwota 260 tys. zł – mówi Edward Joachimiak, przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki

Gmina na remont przekaże 80 tysięcy złotych. Kościół pw. Wszystkich Świętych jest w opłakanym stanie. Stara elewacja odrywa się od ścian, a dachówki nie tylko wyglądają już nieestetycznie, ale po prostu stwarzają zagrożenie dla wiernych. Dach oraz elewacja a także wymiana elementów konstrukcyjnych – to prace zaplanowane w pierwszym etapie remontu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group