Tancerze z Piły Mistrzami Polski

02.03.2016   Autor: AK
---

Oliwia Drożdż i Kacper Czajka Mistrzami Polski 2016 w sportowym tańcu towarzyskim.

Zawodnicy UKS - MDK „ISKRA” Piła wystartowali w minioną sobotę w Kołobrzegu w Mistrzostwach Polski w sportowym tańcu towarzyskim, w tańcach standardowych. Wystartowali z wielkim powodzeniem. Oliwia i Kacper zostali Mistrzami Polski w kategorii wiekowej 16-18 lat.

Na mistrzostwach swoje umiejętności taneczne prezentowało kilkadziesiąt par z klubów tanecznych z całej Polski między innymi: Warszawy i Olsztyna. Oliwia i Kacper, by zakwalifikować się do finału przeszli cztery rundy eliminacyjne. W finale w znakomitym stylu pokonali wszystkie pary otrzymując od sędziów komplet punktów. - Teraz przed nimi kolejne występy. Jako Mistrzowie Polski będą reprezentować nasz kraj w Mistrzostwach Europy w Rumunii oraz Mistrzostwach Świata w Japonii - informuje Zbigniew Sabik, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Pile.

Na Mistrzostwach Polski w Kołobrzegu 32 miejsce w kategorii par dorosłych zajęła także para z Piły: Aleksandra Kucharska i Paweł Subczyński.

Pary te są prowadzone przez doświadczonych trenerów Elizę Sabik i Artura Dąbrowskiego. Trenerzy na swoim koncie mają już kilkanaście medali Mistrzostw Polski oraz tytuł v-ce Mistrzów Świata który w 2014 roku zdobyli właśnie Oliwia Drożdż i Kacper Czajka.