Asta Video Fest

Marszałek mówi "nie"dla Środkowopomorskiego

28.02.2016   Autor: Artur Maras
---

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak powiedział w Złotowie stanowcze „nie” podziałowi Wielkopolski. Chodzi o plany powstania województwa Środkowopomorskiego, o którym jakiś czas temu zaczęli mówić posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Marszałek tym samym wsparł stanowisko lokalnych samorządowców.

- Chociaż nie ma oficjalnego stanowiska rządu w tej sprawie to jednak uważamy, że musimy wyartykułować nasz głos zarówno samorządu województwa jak i głos samorządu ziemi złotowskiej. Uważamy, że złotowszczyzna powinna pozostać w Wielkopolsce, bo może na tym skorzystać – mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Tak twierdzą również lokalni samorządowcy w tym starosta Ryszard Goławski, który zaprosił marszałka do Złotowa. Przekaz miał być jeden. Ewentualny podział Wielkopolski poprzez odłączenie się od niej Złotowa nie byłby dobry ani dla województwa ani dla lokalnego samorządu. O pomyśle na utworzenie województwa Środkowopomorskiego posłowie PiS-u przypomnieli w październiku ubiegłego roku. Po objęciu przez te partie władzy pomysł stał się bardziej rzeczywisty.

Na najbliższej sesji sejmiku województwa wielopolskiego ma być przyjęta uchwała w tej sprawie. Radni zdecydowanie opowiadają się za zachowaniem integralności i niepodzielności województwa wielkopolskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group