Farsa i oszustwo w centrum miasta

03.12.2015   Autor: Redakcja
---

W środę rano, w okolicach al. Piastów w Pile doszło do nietypowego zdarzenia. Dwóch mężczyzn, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, ukradło mu 3.000 zł.

- Idący al. Piastów w kierunku PKP mężczyzna zauważył, że inny mężczyzna schyla się po plik pieniędzy, leżący przy kołach samochodu, zaparkowanego wzdłuż ulicy - informuje mł. asp. Anna Starzyńska z Komendy Powiatowej Policji w Pile. - Chwilę później znalazca podszedł do niego i pokazał, że znalazł właśnie zawinięte w worek foliowy banknoty. Poprosił mężczyznę, aby poszedł z nim do pobliskiego parku, by wspólnie przeliczyć pieniądze. W parku podbiegł do nich drugi mężczyzna, który zaczął krzyczeć, że przed chwilą zgubił pieniądze i widział, jak ten je podnosił. Opowiedział, jak pieniądze były zapakowane i zażądał ich oddania. Jednak mężczyzna, który wcześniej znalazł plik schował go i powiedział, że nic nie znalazł, do tego wyciągnął z portfela swoje pieniądze i pokazywał je temu drugiemu. Natomiast zdezorientowany świadek całego zajścia, chcąc uniknąć podejrzeń również wyciągnął z kieszeni spodni pieniądze. Pokazywał je tłumacząc, że ma swoje pieniądze, bo wziął pożyczkę, na co ma dokumenty potwierdzające.

Mężczyzna stwierdził, że to faktycznie nie jego zguba. - Chcąc schować dokumenty pożyczkowe, późniejszy pokrzywdzony poprosił znalazcę woreczka o przytrzymanie pieniędzy. Kiedy układał dokumenty, dwóch mężczyzn zaczęło się szarpać i wówczas znalazł się ukryty woreczek. Zaczęli na siebie krzyczeć i zrobiło się spore zamieszanie. Świadek chciał o wszystkim poinformować policję. Jeden z nich też powiedział, że właśnie dzwoni po funkcjonariuszy, ale nagle jeden zaczął uciekać, a drugi go "gonić". Świadek nietypowego zdarzenia chwilę później zorientował się, że skradziono mu 3.000 zł, czyli pieniądze, które dał do przytrzymania mężczyźnie. Dynamiczna sytuacja, nietypowe zdarzenie okazało się wielką farsą i oszustwem - wyjaśnia zagmatwaną historię mł. asp. Anna Starzyńska.

Rysopisy mężczyzn:

1. pierwszy, który rzekomo znalazł pieniądze: wiek ok. 30 - 35 lat, krępej budowy ciała, wzrost 160 - 170 cm, ubrany był w kurtę koloru żółtego, spodnie dżinsy koloru siwego, czapka typu kaszkiet koloru siwego;

2. drugi szukający pieniędzy: wiek ok. 30 lat, szczupłej budowy ciała, wzrost 175 - 180 cm, ubrany w kurtkę sportową koloru czarnego oraz spodnie koloru granatowego, czapka, przez ramię przewieszona torebka typu aktówka, koloru czarnego.

Osoby mające jakąkolwiek wiedzę na temat zaistniałego zdarzenia proszone są o kontakt pod numerem telefonu alarmowego 997. 

Przeczytaj więcej o: oszustwo,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group