Hala sportów walki już gotowa

23.11.2015   Autor: Artur Maras
---

W Pile przy stadionie przy ul. Żeromskiego powstała nowa hala sportów walki. Czekali na nią głównie bokserzy i judocy, którzy nie mieli swojego stałego miejsca treningowego. Wcześniej trenowali w starej hali przy centrum strzeleckim Tarcza. Gdy obiekt zaczęto modernizować sportowcy stracili swoje miejsce.

Po wielu latach zapewnień o potrzebie powstania Hali Sportów Walki budynek w końcu został oddany do użytku. Hala wraz z zapleczem powstała w starym budynku za stadionem przy ul. Żeromskiego.

Wyremontowano blisko 600 m kw powierzchni. Zmieniono wszystko łącznie z fundamentami i kanalizacją. Na początku przyszłego roku w największej sali stanie ring. W ramach remontu powstały tu także szatnie, pomieszczenia socjalne, pokoje dla trenerów i sanitariaty.

Koszt przebudowy to blisko 1mln 200 tys zł. Z czego 350 tys zł to dotacja. Największe sale to sale do boksu i judo.

- W tej chwili, jak będziemy mieli stałe miejsce, to mam nadzieje, że wrócimy do tych dobrych tradycji, wyników itd. bo młodzież musi mieć stałe miejsce do treningów. Wcześniej tego miejsca nie było – przyznaje Jerzy Żyliński wiceprezes Gwardii Piła.

W przyszłości w obiekcie ma powstać także hala lekkoatletyczna i siłownia. No i w końcu chociażby bokserzy nie będą musieli przygotowywać się do walki w spartańskich warunkach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group