Podatki dla wałeckich marketów w górę!

13.11.2015   Autor: Agnieszka Kledzik
---

Wałeckie markety zapłacą większy podatek. Radni w błyskawicznym czasie zatwierdzili uchwałę o podwyżce stawek dla sklepów powyżej 700m2. Nadzwyczajna sesja rady Miasta Wałcz choć trwała bardzo krótko wprowadziła wiele obawy wśród lokalnych przedsiębiorców.

- Na poprzedniej sesji zgłosiłam uchwałę o podwyżce opłat podatku od nieruchomości, tam też był ten zapis odnoszący się do sklepów wielkoprzemysłowych, wielkopowierzchniowych ale wtedy ta uchwała została odrzucona. W tej chwili wprowadzono nową, nowy projekt który został uchwalony - tłumaczy Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QZnWeSE8Orw

Uchwalony w mgnieniu oka. Zaledwie 8 minut wystarczyło wałeckim radnym, aby wprowadzić zmianę stawek podatku od nieruchomości na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Jednak wielu wałeckich biznesmenów twierdzi że uchwała została źle napisana a podwyżka powinna objąć firmy niezarejestrowane w gminie.

Markety powyżej 700 m2 będą musiały zapłacić nie 19 zł od m2 jak było dotychczas a ponad 22zł. Zmiana ma spowodować większy wpływ do budżetu miasta. Zgromadzeni przedsiębiorcy zgodny byli, że uchwała choć staje w obronie małych sklepów to bardzo uderza w duże lokalne firmy, które zatrudniają wielu mieszkańców Wałcza. Właściciele marketów zapowiadają cięcie kosztów i zmniejszenie etatów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group