Asta Video Fest

Będzie nowa sse

05.11.2015   Autor: Redakcja
---

Wieleń namawia przedsiębiorców do inwestowania na terenie gminy. Samorząd chce utworzyć specjalną strefę ekonomiczną, która będzie miała na celu zmniejszenie poziomu bezrobocia.

Mimo, że inwestorów jeszcze nie ma, jest już teren, który przeznaczony został pod potencjalne inwestycje. Korzystne miejsce ma pomóc przedsiębiorcom w inwestowaniu na terenie miasta i gminy.

Władze Wielenia, przeznaczyły ponad 10 ha powierzchni pod potencjalne inwestycje. Projekt ma na celu poprawę sytuacji w mieście, a przede wszystkim ma pomóc w zmniejszeniu bezrobocia. - Brakuje u nas miejsc pracy. Wielu mieszkańców musi do pracy dojeżdżać, czasem bardzo daleko. Dlatego pracodawca, który zainwestowałby u nas nie będzie miał żadnych problemów ze znalezieniem pracowników - mówi Elżbieta Rybarczyk, burmistrz Wielenia.

Teren przekazany przez Miasto znajduje się w sąsiedztwie linii kolejowej, która łączy Wieleń z Piłą, Krzyżem i Gorzowem Wielkopolskim. W planach jest również przebudowa trasy, która połączy miasto z drogą krajową. Miejsce, które mogłoby być zagospodarowane przez przedsiębiorców jest - według samorządowców - dobrze usytuowane.

- Są to tereny położone w prawobrzeżnej części Wielenia, wzdłuż drogi powiatowej do Przesiek. To tereny płaskie, niezabudowane, położone w bezpośrednim sąsiedztwie tartaku. To tereny głównie produkcyjne, które mogą być przeznaczone jako tereny magazynowe czy składowe obiektów produkcyjnych - mówi Izabela Forecka-Fręśko z Urzędu Miejskiego w Wieleniu.

Aby pozyskać inwestorów, Wieleń chce przystąpić do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w której od pewnego czasu znajduje się m.in. Czarnków i Piła. Przystąpienie do niej nie gwarantuje znalezienia inwestorów, aczkolwiek daje większe możliwości.

- Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, która zarządza Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną robi cykliczne rozeznanie terenów inwestycyjnych miast i gmin regionu środkowego Pomorza. Ma to na celu rozszerzenie naszej wiedzy na temat dostępności terenów inwestycyjnych, które ewentualnie można by objąć działaniami SSSE - mówi Agata Jaroszewska, kierownik ds. promocji i pozyskiwania inwestorów SSSE.

Wieleński samorząd chce się otwierać na zewnętrzne projekty związane z rozwojem gminy. Strefa ekonomiczna jest jednym z elementów szukania takich możliwości. Burmistrz Wielenia zapewnia, że gdy pojawi się firma zainteresowana terenem, od razu rozpoczną się rozmowy.

Przeczytaj więcej o: inwestycje, wieleń, sse,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group